Deschamps ocenił Polaków. “Są w tym bardzo dobrzy”

Didier Deschamps
fot. PressFocus Na zdjęciu: Didier Deschamps

Reprezentacja Francji przygotowuje się do niedzielnego meczu z Polakami. Selekcjoner mistrzów świata Didier Deschamps zabrał głos na temat atutów “Biało-Czerwonych”.

  • Francja zagra z Polską o ćwierćfinał mistrzostw świata
  • Obecnie trwają przygotowania do niedzielnego spotkania
  • Didier Deschamps wskazał mocne strony “Biało-Czerwonych”

Deschamps docenia doświadczone nazwiska

Reprezentacja Francji bezproblemowo wywalczyła awans do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. W ostatnim grupowym meczu przeciwko Tunezji pozwoliła sobie na wystawienie rezerwowych zawodników, tak by podstawowy skład mógł dłużej odpoczywać przed zmaganiami w ramach 1/8 finału.

Mistrzowie świata z 2018 roku zagrają z Polską, która zajęła drugie miejsce w grupie C. Biorąc pod uwagę dotychczasową grę “Biało-Czerwonych”, trudno wyobrazić sobie inny wynik, niż spokojne zwycięstwo Francuzów. Selekcjoner Didier Deschamps zabrał już głos przed meczem. Wskazał atuty Polaków oraz wyróżnił nazwiska doświadczonych zawodników. Francuz mówił przede wszystkim o skutecznej grze defensywnej.

– Są w tym bardzo dobrzy. Wydaje mi się, że lubią taki styl gry. Z drugiej strony wiedzą, że mają wspaniałych napastników i świetny zespół.

Szczęsny, Lewandowski, Krychowiak, Glik, Zieliński… To naprawdę doświadczeni piłkarze. Są też młodzi zawodnicy, którzy pokazali umiejętności. Musimy dać z siebie wszystko. Jeśli tak się stanie, będziemy mieli szanse na awans – mówi.

Deschamps poświęcił czas również na analizę gry samego Roberta Lewandowskiego, który będzie największym zagrożeniem dla jego drużyny.

– Jak zatrzymać Lewandowskiego? Trzeba ograniczyć jego wpływ na spotkanie. Jest doskonały technicznie. Wie, jak korzystać ze swojego ciała. W poprzednich meczach nie otrzymywał często piłki, ale jedna okazja może sprawić, że będzie bardzo niebezpieczny. Nie można koncentrować się tylko na nim – przekonuje Deschamps.

Początek niedzielnego meczu o awans do ćwierćfinału mistrzostw świata o godzinie 16.

Zobacz również:

Francja – Polska. Kiedy i o której godzinie mecz?
Reprezentacja Polski

Wielkimi krokami zbliża się kolejny mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze. “Biało-Czerwoni” w 1/8 finału MŚ 2022 zmierzą się z Francuzami, którzy są zdecydowanymi faworytami tego spotkania. W tym miejscu dowiesz się, kiedy zagramy z Francją i gdzie będzie można obejrzeć to starcie. Reprezentacja Polski po 36 latach awansowała do fazy pucharowej mundialu

Czytaj dalej…

Komentarze