Debiutancki gol-marzenie. Gwiazda Benfiki spełnia w Katarze marzenia

Enzo Fernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Enzo Fernandez

Jednym z bohaterów meczu Argentyny z Meksykiem był zaledwie 21-letni Enzo Frenandez Piłkarz Benfiki w pięknym trafieniem w 87 minucie przypieczętował zwycięstwo Albicelestes. Po meczu nie mógł ukryć wzruszenia

• Enzo Fernandez w sobotę przypieczętował zwycięstwo Argentyny nad Meksykiem golem w 87 minucie na 2:0
  • Dla 21-latka było to pierwsze trafienie w kadrze
  • Pomocnik Benfiki udzielił po meczu emocjonalnego wywiadu

Gwiazda Benfiki błyszczy także w reprezentacji

Spotkanie z Meksykiem nie układało się w pierwszej połowie pomyślnie dla Argentyny. Podopieczni Lionela Scaloniego mieli problemy z kreowaniem zagrożenia pod bramką rywali, a słabe zawody rozgrywał Rodrigo de Paul. Przełamanie nastąpiło dopiero w 2. połowie, gdy sprawy w swoje ręce wziął Lionel Messi. Napastnik PSG otworzył wynik meczu w 64 minucie pięknym uderzeniem z dystansu.

Argentyna przedłużyła szanse na awans. Piękne gole [WIDEO]
Lionel Messi

Argentyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa na mundialu w Katarze. Podopieczni Lionela Scaloniego pokonali w sobotę Meksyk 2:0 i zachowali szanse na wyjście z grupy. Piękne trafienia zanotowali Messi i Enzo Fernandez. Do przerwy w meczu Argentyna – Meksyk utrzymywał się bezbramkowy remis W drugiej połowie meczu dał znać o sobie geniusz Messiego. 35-latek zdobył

Na parę minut przed końcem meczu wynik na 2:0 podwyższył Enzo Fernandez, zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę w reprezentacji. 21-letni pomocnik Benfiki po meczu w rozmowie z mediami zdradził, że spełniło się jedno z jego marzeń.

– Dziś spełniło się moje marzenie – strzelić bramkę na Mistrzostwach Świata w tej koszulce. Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa i z postawy drużyny, która pokazała niezwykły charakter. Pozostaje nam jeszcze jeden mały finał – stwierdził Argentyńczyk.

Argentyna w ostatnim meczu fazy grupowej zmierzy się z reprezentacją Polski. Przed ostatnią serią gier każda z drużyn z grupy C ma wciąż matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.

Sprawdź: Historyczny wyczyn Messiego. Zrównał się z Diego Maradoną