Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze. Co zaplanowali organizatorzy na tę ceremonię?

Mistrzostwa Świata w Katarze
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata w Katarze

Mimo wielu negatywnych informacji pojawiających się na temat organizacji Mistrzostw Świata w Katarze rozpoczynający się w niedzielę mundial wzbudza ogromne zainteresowanie. Przed meczem inauguracyjnym odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia turnieju, podczas której organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji.

  • 20 listopada nastąpi uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata w Katarze
  • W meczu otwarcia zmierzą się Katar i Ekwador
  • Przed spotkaniem odbędzie się ceremonia z udziałem wielu artystów

Jak będzie wyglądać ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze?

32 reprezentacje, 64 mecze i ogromne emocje. Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę 20 listopada. Niemal każdy zawodowy piłkarzy marzy o wzięcia udziału w tym prestiżowym turnieju, na co szansę mają tylko nieliczni. Bez względu na okoliczności, jakie mu towarzyszą, mundial w Katarze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. 

W meczu otwarcia zmierzą się reprezentacje Kataru i Ekwadoru. Areną zmagań będzie Al Bayt Stadium. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godzinie 17:00. Nim to nastąpi, odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata. Co przygotowali dla nas organizatorzy?

Pierwotnie ceremonię otwarcia miał uświetnić występ Dua Lipy. Piosenkarka zrezygnowała jednak z koncertu, potępiając jednocześnie organizację turnieju w kraju, gdzie prawa człowieka nie są respektowane. Na podobny gest zdobyli się Shakira oraz Rod Stewart. W tym momencie nie ma pewności, kto wystąpi na ceremonii otwarcia. Agencja Reutersa poinformowała, że fani mogą spodziewać się występu Jung Kooka z formacji BTS, The Black Eyed Peas, Robbiego Williamsa czy Nory Fatehi. Informacje te nie zostały jeszcze potwierdzone przez FIFA. 

Dzienniki z mundialu #1. Zakładnik w klubie, uliczny film dla dorosłych i mrówka na granicy
Doha z lotu ptaka. Chwilę przed lądowaniem

Jestem fanem książki “Mecz to pretekst” Michała Kołodziejczyk i Anity Werner. Dla tych, którzy się nie zetknęli – to zbiór okołopiłkarskich reportażów z miejsc, które liznęły futbolu, ale historię mają znacznie szerszą niż sport. Wspomnienie tamtej książki to dobry punkt wyjścia do rozpoczęcia okołopiłkarskiej serii prosto z mistrzostw świata. Nie znajdę pewnie czasu na zgłębianie

Czytaj dalej…

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Katarze odbędzie się na stadionie Al Bayt w Al Khor. Początek zaplanowany został na godzinę 15.00?

Transmisja ceremonii otwarcia mundialu

Zarówno ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata, jak i pierwszy mecz turnieju między Katarem i Ekwadorem, będą transmitowane w polskiej telewizji. Transmisja spotkania będzie dostępna na antenach TVP 1 oraz TVP Sport.

Komentarze