Capello: Messi pierwsze mecze przeczłapał, Mbappe ma siłę i szybkość

Fabio Capello
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fabio Capello

Fabio Capello, przed niedzielnym finałem mistrzostw świata w Katarze pozwolił sobie na kilka zdań porównania dotyczących Lionela Messiego i Kyliana Mbappe. W powszechnej opinii liderzy reprezentacji Francji i Argentyny mają być kluczowymi postaciami batalii na Lusail Iconic Stadium.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się finałowe starcie katarskiego mundialu
  • Przed spotkaniem Francja – Argentyna kilka słów wyraził Fabio Capello
  • Były selekcjoner reprezentacji Anglii porównał Leo Messiego i Kyliana Mbappe

Fabio Capello podzielił się oczekiwaniami na temat finału mistrzostw świata

Fabio Capello, podzielił się swoimi oczekiwaniami w kontekście finału mistrzostw świata, które powoli dobiegają końca. Były trener Realu Madryt i Juventusu nie ukrywał swojej fascynacji Kylianem Mbappe i Lionelem Messim.

Jak widzę finał Argentyna-Francja? To nie tylko konfrontacja między krajami, ale także konfrontacja Messiego z Mbappe. Messi pierwsze mecze przeczłapał po boisku, ale zafascynował mnie swoim występem z Chorwacją. Potem zobaczyliśmy Messiego ery Barcelony – powiedział Capello cytowany przez Markę.

Po stronie Francji Kylian Mbappe, który ma wszystko: siłę, szybkość i przede wszystkim skuteczności. Spodziewam się emocjonującego finału z kilkoma bramkami i nie wykluczam, że wszystko rozstrzygnie się w dogrywce lub w rzutach karnych – uzupełnił Włoch.

Mbappe strzelił pięć goli, a ponadto zanotował dwa trafienia w trakcie katarskiego mundiali. Messi natomiast pięć razy wpisał się na listę strzelców, notując też trzy kluczowe podania.

Finał z udziałem Francji i Argentyny odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 grudnia. Starcie zacznie się o godzinie 16:00.

Czytaj więcej: Argentyna po raz szósty, Francja po raz czwarty – czekamy na wielki finał MŚ

Komentarze