Polska – Arabia Saudyjska: historia meczów. Bilans na plus

Krystian Bielik podczas meczu z Meksykiem
PressFocus Na zdjęciu: Krystian Bielik podczas meczu z Meksykiem

Reprezentacja Polski może się pochwalić bardzo dobrym bilansem bezpośrednich spotkań z Arabią Saudyjską, która będzie jej drugim rywalem w turnieju finałowym mistrzostw świata w Katarze. Sprawdź jak wyglądała dotychczasowa historia pojedynków obu zespołów.

  • Sobotni mecz będzie czwartym oficjalnym pojedynkiem Polski i Arabii Saudyjskiej
  • Do tej pory obie drużyny mierzyły się ze sobą tylko towarzysko
  • Przedstawiamy historię spotkań obu zespołów

Polska kontra Arabia Saudyjska po raz czwarty

Reprezentacja Polski ma na swoim koncie trzy oficjalne pojedynki z Arabią Saudyjską. Po raz pierwszy obie drużyny po raz pierwszy zmierzyły się ze sobą 13 kwietnia 1994 roku we francuskim Cannes. Prowadzony przez Henryka Apostela zespół wygrał skromnie 1:0 po golu Tomasza Wieszczyckiego.

Drugi oficjalny pojedynek miał miejsce tego samego roku. 10 grudnia obie drużyny zagrały w Rijadzie i ponownie górą byli Biało-czerwoni, którzy wygrali 2:1 po golach Henryka Bałuszyńskiego i Tomasza Rząsy. Co ciekawe trzy dni drużyny także grały ze sobą, ale był to nieoficjalny pojedynek i nie jest zaliczany do statystyk. Polska drużyna wygrała 2:0 po bramkach Jacka Dembińskiego i Tomasza Łapińskiego.

Do ostatniego spotkania doszło ponad 16 lat temu. 28 marca 2006 roku doszło do meczu w Rijadzie, który zakończył się kolejną wygraną reprezentacji Polski, tym razem 2:1. Obie bramki dla polskiej drużyny zdobył Łukasz Sasin.

Bilans dotychczasowych meczów jest tym samym bardzo korzystny dla Polski, która wygrała wszystkie trzy oficjalne pojedynki, zdobywając w nich pięć bramek i tracąc dwie.

Polska – Arabia Saudyjska: historia meczów

  • 13.04.1994, Polska – Arabia Saudyjska 1:0
  • 10.12.1994, Arabia Saudyjska – Polska 0:2
  • 28.03.2006, Arabia Saudyjska – Polska 1:2

Zobacz także: Wiemy kto poprowadzi mecz Polska – Arabia Saudyjska

Komentarze