Problemy zdrowotne dwóch reprezentantów Polski. Występ z Arabią zagrożony?

Bartosz Bereszyński
PressFocus Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński

Bartosz Bereszyński i Krystian Bielik narzekają na drobne problemy zdrowotne po meczu z Meksykiem. Ich występ w kolejnym meczu reprezentacji Polski na mundialu przeciwko Arabii Saudyjskiej stanął pod znakiem zapytania.

• Bereszyński i Bielik narzekają na urazy po meczu z Meksykiem
  • Lekarze kadry są przekonani, że obaj będą mogli zagrać z Arabią Saudyjską
  • Więcej obaw ma jednak selekcjoner Czesław Michniewicz

Bereszyński i Bielik z urazami. Co z występem przeciwko Arabii?

We wtorek reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz na mundialu. Biało – Czerwoni tylko bezbramkowo zremisowali z Meksykiem, a Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Bartosz Bereszyński rozpoczął ten mecz od pierwszej minuty, natomiast Krystian Bielik na placu gry pojawił się na początku drugiej połowy zastępując Nicolę Zalewskiego. Jak się okazuje obaj narzekają na problemy zdrowotne i ich występ w sobotnim meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej stoi pod znakiem zapytania.

Według informacji przekazanych przez naszego korespondenta z Kataru Przemysława Langiera lekarze polskiej kadry są dobrej myśli i wierzą, że obaj zawodnicy będą mogli zagrać w drugim meczu turnieju. Nieco więcej wątpliwości w tym temacie ma jednak selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

– Bereś narzeka na uraz, podobnie jak Bielik. Mam nadzieję, że będą gotowi na sobotę. Nie widziałem się z nimi jeszcze, trochę dłużej pospali po wczoraj. Dopiero o 11 rozpoczynają trening (wyrównawczy, pozostała grupa trenowała na swoich obiektach treningowych – przyp. red.). Nie wiem dokładnie, o co chodzi, ale lekarz powiedział, że jest OK. Bardzo wiele zależy w kontekście składu na Arabię Saudyjską zwłaszcza od Beresia – powiedział Czesław Michniewicz.

Polska zmierzy się z Arabią Saudyjską w najbliższą sobotę, 26 listopada. Początek meczu o godzinie 14:00.