Bartosz
Bereszyński

Bartosz Bereszyński to polski piłkarz. Może grać jako boczny obrońca lub wahadłowy. Aktualnie broni barw Sampdorii Genua, będąc też zawodnikiem reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

24
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Bartosz Bereszyński
Data urodzenia 1992-07-12
Miejsce urodzenia Poznań
Narodowość Polska
Aktualny klub Sampdoria Genua
Pozycja prawy obrońca
Waga 72 kg
Wzrost 183 cm

Bartosz Bereszyński – kariera

Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze zawodnik stawiał w Warcie Poznań. Od 2008 roku bronił barw Lecha Poznań, sięgając raz z tą ekipą po mistrzowski tytuł. Bereszyński rozegrał 17 meczów w trakcie swojego dwuipółletniego pobytu w szeregach Kolejorza. Następnie dołączył do warszawskiej Legii, gdzie spędził pięć sezonów. Wygrał z Wojskowymi cztery razy mistrzostwo Polski i trzykrotnie Puchar Polski.

Po sukcesach na polskich boiskach Bereszyński zdecydował się na transfer zagraniczny do Sampdorii. Włoski klub zapłacił za reprezentanta Polski blisko dwa miliony euro. Debiut w nowym zespole Bereszyński zaliczył przeciwko Romie w styczniu 2017 roku. Od tamtej pory rozegrał już niemal 200 meczów w ekipie z Genui, udowadniając, jak dobrze zadomowił się w Serie A, choć trafił do niej bezpośrednio z Ekstraklasy.

W styczniu 2023 roku przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu do Napoli. Z klubem z Neapolu sięgnął po mistrzostwo Włoch, ale w jego wywalczenie miał niewielki wkład. Przez pół roku wystąpił w tylko trzech ligowych spotkaniach. Po zakończeniu sezonu wrócił do Sampdorii.

W reprezentacji Polski ma natomiast już 50 występów. Debiut zanotował w czerwcu 2013 roku przeciwko Liechtensteinowi. Na boisku pojawił się w miejsce Bartosza Salamona. Z kolei kilku minut później zaliczył asystę przy golu Artura Sobiecha. Biało-czerwoni wygrali wówczas 2:0.

Bartosz Bereszyński – aktualności