Bartosz Bereszyński

Bartosz Bereszyński

Bartosz Bereszyński to polski piłkarz. Może grać jako boczny obrońca lub wahadłowy. Aktualnie broni barw Sampdorii, będąc też podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski.

Czytaj dalej…

Bartosz Bereszyński – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoBartosz Bereszyński
Data urodzenia12 lipca 1992 rok
Miejsce urodzenia Poznań
NarodowośćPolska
Aktualny klubSampdoria Genua
PozycjaObrońca
Waga72 kg
Wzrost1,83 m

Bartosz Bereszyński – kariera

Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze zawodnik stawiał w Warcie Poznań. Od 2008 roku bronił barw Lecha Poznań, sięgając raz z tą ekipą po mistrzowski tytuł. Bereszyński rozegrał 17 meczów w trakcie swojego dwuipółletniego pobytu w szeregach Kolejorza. Następnie dołączył do warszawskiej Legii, gdzie spędził pięć sezonów. Wygrał z Wojskowymi cztery razy mistrzostwo Polski i trzykrotnie Puchar Polski.

Po sukcesach na polskich boiskach Bereszyński zdecydował się na transfer zagraniczny do Sampdorii. Włoski klub zapłacił za reprezentanta Polski blisko dwa miliony euro. Debiut w nowym zespole Bereszyński zaliczył przeciwko Romie w styczniu 2017 roku. Od tamtej pory rozegrał już ponad 130 meczów w ekipie z Genui.

W reprezentacji Polski ma natomiast ponad 30 występów. Debiut zanotował w czerwcu 2013 roku przeciwko Liechtensteinowi. Na boisku pojawił się w miejsce Bartosza Salamona. Z kolei kilku minut później zaliczył asystę przy golu Artura Sobiecha. Biało-czerwoni wygrali wówczas 2:0.

Bartosz Bereszyński – aktualności