Selekcjoner Korei Południowej zrezygnował z pracy

Paulo Bento
PressFocus Na zdjęciu: Paulo Bento

Paulo Bento zrezygnował z roli selekcjonera reprezentacji Korei Południowej po tym, jak jego zespół przegrał z Brazylią w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze (1:4). Portugalczyk pracował z azjatyckim zespołem przez ostatnie cztery lata.

  • Reprezentacja Korei Południowej przegrała z Brazylią (1:4) w meczu 1/8 finału mistrzostw świata
  • Tuż po odpadnięciu, Paulo Bento zrezygnował z roli selekcjonera
  • Portugalczyk pracował z koreańskim zespołem od zakończenia Mistrzostw Świata w Rosji

Paulo Bento nie jest już selekcjonerem Korei Południowej

Po meczu 1/8 finału pomiędzy reprezentacjami Brazylii i Korei Południowej (4:1) po pierwsze myślimy o fantastycznym występie Canarinhos. Porażka azjatyckiej drużyny miała jednak poważne reperkusje względem funkcjonowania kadry narodowej. Tuż po zakończeniu spotkania z funkcji selekcjonera zrezygnował bowiem Paulo Bento.

Portugalczyk wykonał fantastyczną pracę u sterów Tygrysów Azji. Przejął zespół tuż po Mistrzostwach Świata w Rosji. Bez większych problemów przebrnął przez eliminacje do Mundialu w Katarze, w ostatecznym rozrachunku ustępując pola jedynie kadrze Iranu. Podczas trwającego turnieju zapewnił ogromne emocje, gdy Korea Południowa w ostatnich minutach fazy grupowej wywalczyła sobie awans do fazy pucharowej. Dla Azjatów był to pierwszy występ w 1/8 finału mistrzostw świata od dwunastu lat.

Fabrizio Romano jest przekonany, że Bento niebawem podejmie nową pracę. 53-latek w przeszłości pracował w lizbońskim Sportingu, Cruzeiro, Olympiakosie czy chińskim Chongqing Liangjiang Athletic. W latach 2010-2014 prowadził też reprezentację Portugalii.

Czytaj więcej: Neymar: bałem się, że już nie zagram na tym mundialu.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze