Joao
Palhinha

Joao Palhinha to portugalski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2022 roku broni barw angielskiego Fulham. Reprezentant Portugalii.

Czytaj dalej…

28
IMAGO/Robert Sambles
Imię i nazwisko Joao Palhinha
Data urodzenia 1995-07-09
Miejsce urodzenia Lizbona
Narodowość Portugalia
Aktualny klub Fulham FC
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 77 kg
Wzrost 190 cm

Joao Palhinha – kariera

Joao Palhinha pierwsze kroki stawiał w portugalskiej szkółce Sacavenense. Szybko przechwycił go jednak wielki Sporting. Tam po kolei przebijał się przez kolejne szczeble, ale gigant gwarantował też pomocnikowi ubogacające wypożyczenia. Po sezonach w Moreirense, Belenensesz oraz Bradze wrócił do Lizbony – już jako etatowy członek pierwszego składu. Miał wielki udział w wywalczeniu przez klub mistrzostwa Portugalii w sezonie 2020/2021.

Jego umiejętności gry w obronie nie umknęły skautom z Premier League. Gdy tylko Fulham awansowało do najwyższej ligi, londyńczycy postanowili zainwestować w Palhinhę 20 milionów euro. Z pewnością nie żałują tej kwoty. Portugalczyk z miejsca wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie, a poza fenomenalnymi odbiorami i przechwytami potrafi też sporo dodać drużynie w grze ofensywnej.

Palhinha zadebiutował w reprezentacji Portugalii w 2021 roku pod wodzą obecnego selekcjonera reprezentacji Polski, Fernando Santosa. Uczestniczył z zespołem narodowym w Mistrzostwach Europy 2021, a także w Mistrzostwach Świata w Katarze 2022.

Joao Palhinha – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Joao Palhinha?

Joao Palhinha rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 26.

W jakich klubach grał Joao Palhinha?

Joao Palhinha w trakcie swojej kariery grał w klubach: Sacavenense, Sporting Lizbona, Moreirense, Belenenses, SC Braga i Fulham.