Bruno
Guimaraes

Bruno Guimaraes to brazylijski pomocnik występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od zimy 2022 roku zawodnik Manchesteru United. Mistrz olimpijski i reprezentant Brazylii.

Czytaj dalej…

39
IMAGO/Adam Davy
Imię i nazwisko Bruno Guimaraes
Data urodzenia 1997-11-16
Miejsce urodzenia Rio de Janeiro
Narodowość Brazylia
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 74 kg
Wzrost 182 cm

Bruno Guimaraes – kariera

Bruno Guimaraes swoje pierwsze kroki stawiał w swej ojczyźnie, w zespole Audax. Zadebiutował w seniorskiej drużynie zaledwie w wieku 17 lat, a trzy lata później na stałe trafił do dynamiki pierwszego zespołu.

Nie zagrzał tam jednak miejsca. Już latem 2017 roku wypożyczyło go (a później wykupiło) Athletico Paranaense. Trenerzy szybko dopasowali go do drużyny U-23. Przez trzy lata wyrobił sobie markę w Brazylii i zwrócił uwagę klubów z Europy. Wreszcie, w 2020 roku Olympique Lyon zdecydował się zaryzykować i zapłacił za Guimaraesa 20 milionów euro.

Ta inwestycja okazała się trafiona. Przeskok do piłki europejskiej nie był dla Brazylijczyka szokiem. W dwa lata okrzepł i zaczął wzbudzać zainteresowanie klubów Premier League. Zimą 2022 roku pomocnik został twarzą nowego projektu Newcastle United. Sroki zapłaciły za niego 42 miliony euro wierząc, że z miejsca podniesie poziom kulejącej drugiej linii. Sprostał zadaniu. Bruno od razu został etatowym członkiem wyjściowego składu.

Jego talent nie umknął też selekcjonerom. W 2021 roku został z Brazylią mistrzem olimpijskim. Miał już wówczas za sobą debiut w seniorskiej kadrze narodowej.

Bruno Guimaraes – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Bruno Guimaraes?

Bruno Guimaraes rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 39.

W jakich klubach grał Bruno Guimaraes?

Bruno Guimaraes w trakcie swojej kariery grał w klubach Gremio Osasco Audax, Atletico Paranaense, Olympique Lyon i Newcastle United.