Ancelotti zachwycony postawą Japończyków. Wymowny wpis włoskiego szkoleniowca

Japończycy celebrujący bramkę w meczu z Niemcami
Pressfocus Na zdjęciu: Japończycy celebrujący bramkę w meczu z Niemcami

Japończycy sprawili w środę ogromną niespodziankę, wygrywając z Niemcami 2:1. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni zachwycili swoją postawą w drugiej połowie nie tylko kibiców, lecz również także trenerów innych reprezentacji i klubów. Ich grę skomentował Carlo Ancelotti.

• W środę Japonia sensacyjnie wygrała 2:1 z Niemcami
  • Pod wrażeniem gry zespołu z Azji był Carlo Ancelotti
  • Włoskie szkoleniowiec skomentował ich postawę za pośrednictwem mediów społecznościowych

Ancelotti docenił postawę Japonii

Japończycy w meczu z reprezentacją Niemiec rozegrali dwie połowy. W pierwszej byli całkowicie bezradni. W drugiej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i dzięki zaangażowaniu i kolektywnej grze odwrócili losy spotkania i wygrali 2:1. Niemal cały piłkarski świat zachwycony był osiągnięciem piłkarzy z Azji. O komentarz do ich gry pokusił się również trener Realu MadrytCarlo Ancelotti

“Chciałem zwrócić uwagę na postawę, defensywny kolektyw i pragnienie walki o każdą piłkę w meczu. Podobnie było z Arabią Saudyjską w meczu z Argentyną i Tunezją w spotkaniu z Danią” – napisał na Instagramie Carletto.

Poważny błąd sędziowski wypaczył wynik meczu Belgia – Kanada
Jan Vertonghen w pojedynku z Tajonem Buchananem

Spotkanie Belgii z Kanadą obfitowało w wiele emocji, ale też kontrowersji. Pokrzywdzeni mają prawo czuć się Kanadyjczycy, którym należał się drugi rzut karny. Sędziowie popełnili jednak karygodny błąd i nie przyznali im jedenastki. Belgia wygrała 1:0 po golu Batshuayia. W ostatnim środowym meczu mundialu Belgia wygrała 1:0 z Kanadą Wiele decyzji sędziowskich z tego spotkania

“To podstawa konkurencyjnego zespołu. Z indywidualną jakością możesz wygrywać mecze, ale czasami, kiedy mierzysz się z drużyną bardziej zmotywowaną i zaangażowaną, nie jest w stanie wygrać” – dodał zachwycony Włoch.

Dzięki wygranej z Niemcami Japończycy ustawili się niezwykle korzystnie w grupie. W najbliższym meczu zmierzą się z Kostaryką.