Xavi: Brazylia i Argentyna są krok przed wszystkimi

Xavi Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavi Hernandez

Obecnie myśli zawodników krążą już niemal wyłącznie wokół mundialu w Katarze. Mistrzostwa Świata zostały już oficjalnie rozpoczęte, a swoich faworytów wytypował Xavi. Trener FC Barcelony wypowiedział się także na temat obciążenia psychicznego dla zawodników w trakcie turnieju.

  • Gra na mundialu wiąże się z wielkim obciążeniem psychicznym dla zawodników
  • Plan na odpoczynek dla nich po Mistrzostwach Świata ma Xavi
  • Szkoleniowiec FC Barcelony wskazał także swoich faworytów na mundialu

Trener FC Barcelony wskazał faworytów mundialu w Katarze

Reprezentacji Hiszpanii nie jest co prawda wymieniana w gronie ścisłych faworytów do zwycięstwa na mundialu, jednak oczekiwania związane z wynikami kadry prowadzonej przez Luisa Enrique są wysokie. Zdaje sobie z tego sprawę Xavi, którego wielu podopiecznych z FC Barcelony udało się z reprezentacją do Kataru. 

Szkoleniowiec Dumy Katalonii postanowił dać czas na odpoczynek zawodnikom, którzy wrócą do klubu z mundialu. Hiszpan zdaje sobie sprawę, że będą potrzebowali zregenerować się zarówno psychicznie, jak i fizycznie. 

– Trudno będzie zarządzać zawodnikami, którzy wrócą do klubu po fiasku na Mistrzostwach Świata, lub nie spełnią oczekiwań kibiców. Damy im tydzień albo nawet 10 dni, żeby mogli się odciąć myślami od turnieju i naładowali baterie – stwierdził.

– Widzę, że Brazylia ma bardzo silną reprezentację z Neymarem na czele. Argentyna z Leo Messim także jest bardzo zmotywowana. Myślę, że te dwie reprezentacje są krok przed wszystkimi – dodał Hiszpan.

Brazylia i Argentyna przez bukmacherów wskazywani są jako główni faworyci do sięgnięcia po mistrzostwo świata.

Sprawdź także: FIFA została zmuszona do interwencji przed meczem Anglia – Iran ws. biletów

Komentarze