FIFA została zmuszona do interwencji przed meczem Anglia – Iran ws. biletów

Khalifa International Stadium
fot. PressFocus Na zdjęciu: Khalifa International Stadium

Katar miał 12 lat na przygotowanie się do mistrzostw świata i najwyraźniej to było za mało, aby się dobrze przygotować. W poniedziałek doszło do nieprzyjemnego incydentu wśród kibiców, którzy kupili bilety na mecz pierwszej kolejki fazy grupowej grupy B, w który Anglia mierzyła się z Iranem. Aplikacja mobilna, w której znajdowały się cenne bilety, przestała działać. FIFA musiała podjąć się wyzwania, aby wydać każdemu wejściówkę na papierze.

  • Przed meczem Anglia – Iran doszło do incydentu związanego z wpuszczaniem kibiców na stadion
  • Przestała działać aplikacja mobil;na, w której udostepniane były wejścówki na spotkanie
  • Liczba kibiców na trybunach pozwala przypuszczać, że sytuacja została opanowana

Problemy z biletami przed meczem Anglia – Iran

Katar został wybrany na gospodarza mistrzostw świata w grudniu 2010 roku. Wygrał rywalizację o organizację IIXX w historii mundiali z Australią, Japonią, Korea Południową, czy Stanami Zjednoczonymi.

Tymczasem w pierwszym meczu turnieju z udziałem gospodarza trybuny Al Bayt Stadium świeciły pustkami od 70 minuty, gdy kibice zaczęli opuszczać stadion. Z kolei przed poniedziałkowym spotkaniem FIFA była zmuszona do interwencji w sprawie biletów.

Kibice chcący obejrzeć na żywo z trybun mecz Anglia – Iran mogli czuć się skonsternowani. Otrzymali komunikat w formie elektronicznej, który mógł ich zaniepokoić.

“Szanowny Kliencie! Dziękujemy za zakup biletów na Mistrzostwa Świata w Katarze. Pamiętaj, że Twój bilet mobilny na poniższe mecze nie będzie dostępny dla Ciebie ani Twoich gości w aplikacji mobilnej do sprzedaży biletów na Mistrzostwa Świata w Katarze. Aby wziąć udział w meczu, po przybyciu na stadion okaż personelowi poniższy kod QR biletu wraz z ważną kartą Hayya (lokalny identyfikator kibica). Jeśli w tym e-mailu otrzymałeś więcej niż jeden kod QR biletu, pamiętaj, aby zachować jeden z nich do własnego użytku, a resztę rozdać gościom” – napisano w komunikacie.

Ostatecznie trybuny Khalifa International Stadium zostały solidnie wypełnione, co pozwala przypuszczać, że organizatorzy poradzili sobie z problemem. Obiekt w Ar-Rajjan może pomieścić ponad 45 tysięcy widzów.

Czytaj więcej: Man United dąży do błyskawicznego odejścia Ronaldo

Komentarze