Napastnik reprezentacji Niemiec kontuzjowany. Nie pojedzie na mundial

Timo Werner
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Timo Werner

Timo Werner opuści mistrzostwa świata w Katarze. Napastnik reprezentacji Niemiec doznał kontuzji, która eliminuje go z gry do końca 2022 roku.

  • Timo Werner doznał kontuzji w trakcie meczu z Szachtarem Donieck
  • Nie pojawi się na boisku do końca 2022 roku
  • To oznacza, że reprezentant Niemiec opuści mistrzostwa świata w Katarze

Cierpienia Timo Wernera

Powrót do Lipska dobrze wpłynął na dyspozycję Timo Wernera, który po nieudanym pobycie w Chelsea musiał się odbudować. Jego udane występy w zespole Bundesligi cieszyły selekcjonera reprezentacji Niemiec Hansiego Flicka, który widział w nim istotne ogniwo ofensywy w obliczu zbliżającego się mundialu. W czwartek Lipsk przekazał dla piłkarza bardzo negatywne wieści.

Werner nie dokończył środowego starcia z Szachtarem Donieck w Lidze Mistrzów. Na skutek urazu opuścił boisko już w 19. minucie spotkania. Przeprowadzone badania wykazały więzozrostu w stawie skokowym, co eliminuje go z gry do końca 2022 roku. Oznacza to, że napastnik nie pomoże reprezentacji Niemiec na mistrzostwach świata w Katarze.

To smutna wiadomość dla niemieckich kibiców, którzy widzieli w Wernerze podstawowego napastnika. Jest to z kolei spora szansa między innymi dla Lukasa Nmechy, Karima Adeyemiego i Niclasa Füllkruga, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na mundial.

W obecnym sezonie Werner rozegrał szesnaście spotkań, w trakcie których zgromadził dziewięć bramek i cztery asysty.

Zobacz również: Galtier nie obawia się losowania. “Jeśli chcesz zajść daleko, musisz pokonać wielkie zespoły”

Komentarze