Timo
Werner

Timo Werner to niemiecki piłkarz, grający w RB Lipsk i w reprezentacji kraju. Zwycięzca Pucharu Konfederacji z drużyną narodową i triumfator Ligi Mistrzów z Chelsea.

Czytaj dalej…

11
IMAGO/motivio
Imię i nazwisko Timo Werner
Data urodzenia 1996-03-06
Miejsce urodzenia Stuttgart
Narodowość Niemcy
Aktualny klub RB Lipsk
Pozycja środkowy napastnik
Waga 76 kg
Wzrost 181 cm

Timo Werner – kariera

O niemieckim piłkarzy zrobiło się głośno w młodym wieku, gdy bił kolejne rekordy pod względem liczby strzelonych goli. Ostatecznie zakotwiczył w 2016 roku w RB Lipsk, które zapłaciło za niego Stuttgartowi ponad 22 miliony euro. Werner stał się tym samym najdroższym piłkarzem w historii klubu. Dzięki skutecznej postawie niemieckiego napastnika Die Roten Bullen po raz pierwszy wywalczyli awans do Ligi Mistrzów. Ogólnie w trakcie kampanii 2017/2018 piłkarz w 31 występach strzelił 21 goli. Utrzymywał wysoką dyspozycję strzelecką, co latem 2020 roku zaowocowało transferem do Chelsea. Ten, pod względem indywidualnym, okazał się jednak dla Wernera nieudany. Nie potrafił znaleźć swojego miejsca ani na skrzydle, ani na środku ataku, brakowało mu tak charakterystycznej dla niego pewności pod bramką rywala. Mimo tego nikt nie odbierze mu triumfu w Lidze Mistrzów z 2021 roku. Z The Blues wygrał też Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwa Świata. Latem 2022 roku Chelsea pozwoliła mu wrócić do RB Lipsk za “symboliczne” 20 milionów euro.

Skuteczność piłkarza miała też odzwierciedlenie w drużynie narodowej. Timo Werner zdobył regularnie bramki w reprezentacji Niemiec. Był członkiem zespołu, który wygrał w 2017 roku w Rosji Puchar Konfederacji i został królem strzelców rozgrywek. Dla Die Mannschaft rozegrał już ponad 50 meczów i strzelił powyżej 20 bramek.

Timo Werner – aktualności