Szymon Marciniak posędziuje hitowy mecz mistrzostw świata

Szymon Marciniak
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Marciniak

FIFA za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej i mediów społecznościowych poinformowała o tym, że Szymon Marciniak został wyznaczony na sędziego głównego sobotniego spotkania pomiędzy Francją a Danią.

  • Szymon Marciniak w sobotę poprowadzi swój pierwszy mecz na mundialu 2022
  • Polski arbiter będzie rozjemcą pojedynku Francuzów z Danią w ramach grupy D
  • Asystentami sędziego z Płocka będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz

Marciniak sędzią głównym meczu Francja – Dania

FIFA wyznaczyła Szymona Marciniaka na rozjemcę spotkania pomiędzy Francją a Danią w ramach drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostwa świata w Katarze – czytamy na oficjalnej stronie internetowej największej federacji piłkarskiej. 41-letni arbiter będzie sędzią głównym meczu grupy D, a rolę jego asystentów jak zwykle pełnić będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz.

Tym samym Szymon Marciniak poprowadzi swoje pierwsze spotkanie na MŚ 2022. Pojedynek Francuzów z Duńczykami zapowiada się jako jeden z największych hitów drugiej kolejki fazy grupowej mundialu. Sytuacja w grupie D aktualnie prezentuje się następująco – Francja z trzema punktami przewodzi w tabeli, następnie z jednym oczkiem plasują się Dania i Tunezja, a ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje Australia, która przegrała z “Trójkolorowymi” wynikiem 1:4.

Szymon Marciniak był jednym z kandydatów do posędziowania spotkania otwarcia mundialu, gdzie Katar podejmował Ekwador (0:2). Ostatecznie wyróżniony został włoski arbiter Daniele Orsato. Polak wciąż ma szansę na poprowadzenie finału prestiżowego turnieju w Katarze. Sędzia z Płocka musi jednak bardzo dobrze zaprezentować się podczas starcia Francji z Danią.

Arbitrem technicznym meczu Francuzów z Danią będzie Ning Ma (Chińczyk), a za system VAR odpowiedzialność wezmą Tomasz Kwiatkowski, Juan Martinez (Hiszpan), Taleb Al Marri (Katarczyk) oraz Alejandro Hernandez (Hiszpan). Początek spotkania Francja – Dania już w najbliższą sobotę 26 listopada o godzinie 17:00. Obie ekipy zmierzą się na Stadium 974 w Dosze.

Komentarze