Niepokojące wieści w sprawie Neymara, sztab Canarinhos nie podejmie ryzyka

Neymar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Neymar w meczu z Serbią w trakcie mistrzostw świata w Katarze doznał kontuzji kostki. Według najnowszych informacji uraz piłkarza PSG nie jest poważny, ale jego występ ze Szwajcarią wydaje się wykluczony, aby nie ryzykować bardziej zdrowia zawodnika.

  • Neymar najpewniej nie zagra w meczu ze Szwajcarią na mundialu
  • Wszystko wskazuje na to, że zawodnik PSG przegapi także starcie z Kamerunem
  • Dziennikarz Dani Gil podał, że piłkarz ma być oszczędzany na fazę pucharową

Neymar przegapi dwa grupowe spotkania Canarinhos?

Neymar prawdopodobnie nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Z powodu skręcenia kostki piłkarz nie będzie mógł wystąpić w starciach ze Szwajcarią i Kamerunem.

W teorii uraz reprezentanta Brazylii nie jest poważny, mimo że stopa Neymara była po starciu z Serbią mocno spuchnięta. W każdym razie sztab szkoleniowy pięciokrotnych mistrzów świata nie chce ryzykować poważniejszej kontuzji u zawodnika.

Brazylijczycy wygrali mecz pierwszej kolejki fazy grupowej przeciwko Dusanovi Vlahoviciowi i spółce. Bohaterem meczu został Richarlison, który strzelił dwa gole. Zawodnik w jednym spotkaniu drużyny narodowej strzelił tyle goli, ile łącznie w kampanii 2022/2023 dla Tottenhamu Hotspur w 25 meczach.

Kolejny mecz podopieczni Tite rozegrają już w poniedziałek. Reprezentacja Brazylii ze Szwajcarią zmierzy się na Stadium 974 w Doha. Spotkanie zacznie się o 17:00.

Czytaj więcej: Brazylia niepokoi się o Neymara. Lekarz kadry wyjaśnia

Komentarze