Stany Zjednoczone wyraziły wsparcie dla społeczności LGBT

Stany Zjednoczone
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Stany Zjednoczone

Przed rozpoczęciem mundialu wiele mówi się o sytuacji politycznej w Katarze oraz stosunku do osób homoseksualnych w tym kraju. Wsparcie dla społeczności LGBT postanowiła wyrazić reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

  • Stany Zjednoczone wspierają społeczność LGBT
  • Amerykanie zmienili barwy logo federacji
  • USA w pierwszym meczu turnieju zmierzą się z Walią

Stany Zjednoczone zmieniły barwy logo federacji

Niestety aspekt sportowej rywalizacji często schodzi na dalszy plan, gdy mówi się o nadchodzących mistrzostwach świata w Katarze. W mediach bardzo dużo uwagi poświęca się natomiast kontrowersyjnych informacjach dotyczących łamania praw człowieka, stosunku do osób homoseksualnych, a także mówi się o wielu innych zastrzeżeniach do gospodarza mundialu.

W ramach wsparcia dla społeczności homoseksualnej kapitanowie niektórych europejskich reprezentacji wystąpią z tęczowymi opaskami na ramieniu. Swoje poparcie dla LGBT postanowiła wyrazić także reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Amerykanie postanowili zmienić barwy logo federacji, aby zjednoczyć się z szykanowaną w Katarze społecznością.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych trafiła do grupy B mistrzostw świata w Katarze. W pierwszym meczu turnieju zmierzy się z Walią już w poniedziałek 21 listopada. Amerykanie w kolejnych spotkaniach fazy grupowej zagrają z Anglią i Iranem.

Zobacz również: Lloris apeluje przed mundialem. “Wywierana presja jest zbyt duża”

Komentarze