Szokujący powód absencji Raheema Sterlinga. “Rodzina jest najważniejsza”

Raheem Sterling
Pressfocus Na zdjęciu: Raheem Sterling

Raheema Sterlinga dość nieoczekiwanie zabrakło na ławce reprezentacji Anglii w meczu przeciwko Senegalowi w ⅛ finału Mistrzostw Świata. Szokujące informacje w tej sprawie przekazał Fabrizio Romano. Skrzydłowy Chelsea udał się do domu, ponieważ jego rodzina została napadnięta.

  • Raheema Sterlina zabrakło w kadrze Anglii na mecz 1/8 z Senegalem
  • Angielska Federacja podała pierwotnie, że były to “powody osobiste”
  • Dom skrzydłowego został napadnięty, podczas gdy były w nim jego partnerka i dzieci
  • Anglik opuścił drużynę narodową i udał się do rodziny

Sterling może nie zagrać już na mundialu w Katarze

Raheem Sterling był do tej pory istotnym dla reprezentacji Anglii zawodnikiem podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Anglik rozpoczynał w wyjściowym składzie mecze z Iranem i USA, a spotkanie z Walią spędził na ławce rezerwowych. Zabrakło go jednak w kadrze na starcie z Senegalem w ⅛ finału. Wywołało to spore zdziwienie kibiców i dziennikarzy. Powody jego absencji zostały jednak wyjaśnione.

Anglia w ćwierćfinale mundialu. Z kim zagra w kolejnej fazie?
Reprezentacja Anglii

Reprezentacja Anglii bez większych problemów pokonała Senegal i zameldowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze. Wiemy, z kim zmierzy się w kolejnej fazie turnieju. Anglia pokonała Senegalczyków 3-0 Drużyna Garetha Southgate’a zameldowała się tym samym w ćwierćfinale mistrzostw świata Zmierzy się w nim z Francją, która w niedzielę ograła Polskę Anglicy pokazali siłę przeciwko

Czytaj dalej…

Pierwotnie usłyszeliśmy jedynie, że przyczyną absencji Sterlinga były powody osobiste. Szczegółowe informacje w tej sprawie przekazał Fabrizio Romano. W sobotę dom zawodnika został napadnięty, a w trakcie włamania byli w nim obecni partnerka skrzydłowego razem z dziećmi. Piłkarz niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o napadzie opuścił drużynę narodową i udał się do swojego domu. 

– Priorytetem dla niego jest bycie z rodziną. Będziemy go wspierać i damy mu tyle czasu, ile będzie potrzebował. Pojechał do domu i nie chcę wywierać na niego presji. Czasami piłka nożna nie jest najważniejsza. Rodzina powinna być na pierwszym miejscu – stwierdził Garteth Southgate. 

Sterling miał w tej decyzji pełne poparcie sztabu szkoleniowego na czele z Garethem Southgatem, angielskiej federacji, a także kolegów z drużyny. To od skrzydłowego zależy obecnie, czy wróci on do Kataru, by pomóc Anglikom w meczu ćwierćfinałowym z Francją, czy pozostanie już w domu. 

Czytaj również: Deschamps ocenił grę Polski: była przygotowana na nasze warianty

Komentarze