Deschamps ocenił grę Polski: była przygotowana na nasze warianty

Didier Deschamps

Reprezentacja Francji pokonała w niedzielę Polaków 3-1, choć pierwsza połowa nie była w ich wykonaniu zbyt dobra. Didier Deschamps po meczu podsumował grę “Biało-Czerwonych”.

• Francja pokonała Polaków 3-1
  • W pierwszej połowie “Biało-Czerwoni” byli bardzo agresywni w odbiorze piłki
  • Didier Deschamps pochwalił grę reprezentacji Polski

Deschamps wyróżnił Kyliana Mbappe

Reprezentacja Polski postawiła Francuzom w pierwszej połowie bardzo trudne warunki. Stosowała agresywny pressing, kilkukrotnie odbierała piłkę na połowie rywala i stwarzała sobie sytuacje pod ich bramką. Do przerwy to jednak “Trójkolorowi” prowadzili 1-0, a po zmianie stron Kylian Mbappe pogrążył nadzieje Polaków na korzystny wynik, dwukrotnie pakując piłkę do siatki.

Na pomeczowej konferencji prasowej Didier Deschamps podsumował spotkanie 1/8 finału. Pochwalił “Biało-Czerwonych”, którzy w jego oczach byli bardzo dobrze zorganizowani i przygotowani od strony taktycznej.

Nie grało nam się łatwo, bo reprezentacja Polski była w stanie napsuć nam krwi. Okazała się bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana na nasze warianty.

To nas bardzo denerwowało i frustrowało, ale my potrafiliśmy na to zareagować i znaleźć inne rozwiązania. Ze świetnej strony pokazał się Kylian Mbappe, on potrafi rozwiązywać wiele problemów.

Różnicę zrobiło to, że od początku byliśmy jednością. Oczywiście awans do ćwierćfinału to coś wspaniałego, ale trzeba być jeszcze bardziej konkretnym. Na razie cieszmy się, bo to nasz wspólny sukces i wspólna radość – powiedział francuski selekcjoner.

Francuzi jeszcze nie poznali swojego najbliższego przeciwnika. W ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą starcia Anglia – Senegal.