Szwajcaria i Serbia walczą o awans do 1/8 finału. Znamy składy

Serbia
PressFocus Na zdjęciu: Serbia

Szwajcaria i Serbia walczą o awans do 1/8 finału. Przed wieczornym meczem obie drużyny mają jeszcze szansę na wyjście z grupy, choć w zdecydowanie lepszej sytuacji są Helweci. Poznaliśmy już składy na to decydujące starcie. Początek meczu o godzinie 20:00.

  • Szwajcaria blisko awansu do 1/8 finału
  • Serbia potrzebuje zwycięstwa w starciu z Helwetami
  • Mecz odbędzie się na stadionie 974

Serbia – Szwajcaria: oficjalne składy

Przed rozpoczęciem mundialu oczekiwania wobec Serbów były spore. Wygrali grupę eliminacyjną przed Portugalią, a zespół mają najlepszy od lat. Mundial jednak zweryfikował ich formę i przed ostatnim meczem zgromadzili tylko jeden punkt remisując z Kamerunem. Aby awansować muszą wygrać i liczyć na korzystny rezultat w meczu Kamerun – Brazylia.

Szwajcaria ma na swoim koncie trzy punkty i do awansu prawdopodobnie wystarczy im remis chyba, że Kamerun wysoko pokonałby Brazylię, co raczej jest mało prawdopodobne.

Obie reprezentacje do piątkowej batalii przystąpią w najsilniejszych możliwych składach. Jedyną niewiadomą przed meczem był Noah Okafor. Szwajcar zmaga się z kontuzją mięśniową i wiemy, że to spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych.

Serbia: Milinković-Savić, Milenković, Lukić, Pavlović, Tadić, Kostić, Milenković-Savic S., Veljković, Zivković, Vlahović, Mitrović.

Szwajcaria: Kobel, Akanji, Embolo, Freuler, Rodriguez, Schar, Shaqiri, Sow, Vargas, Widmer, Xhaka

Zobacz także: Serbia – Szwajcaria: typy, kursy, zapowiedź (02.12.2022)

Komentarze