Francuskie media bezlitosne dla Czesława Michniewicza

Czesław Michniewicz
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Dziennikarze L’Equipe w swoich podsumowaniach mundialu w Katarze dość surowo ocenili reprezentację Polski. Dostało się również Czesławowi Michniewiczowi, który został wskazany przez nich jako najgorszy selekcjoner fazy pucharowej turnieju.

  • Dziennikarze L’Equipe przygotowali zestawienie najlepszych trenerów fazy pucharowej mundialu
  • Ostatnie miejsce zajął ich zdaniem Czesław Michniewicz
  • Jako najlepszego selekcjonera wskazano natomiast na Grahama Arnolda

Francuskie media brutalnie oceniły pracę Czesława Michniewicza

Reprezentacja Polski odpadła z Mistrzostw Świata w Katarze na etapie ⅛ finału. Zdaniem mediów, paradoksalnie przegrany mecz 1:3 z Francją był jej najlepszym spotkaniem podczas całego turnieju. Zagraniczni dziennikarze dość gorzko ocenili mimo wszystko postawę biało-czerwonych na przestrzeni mundialu.

Dziennikarze L’Equipe pokusili się o przygotowanie rankingu najlepszych trenerów fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze. Oberwało się w tym przypadku Czesławowi Michniewiczowi. Selekcjoner Polaków został umieszczony przez nich na ostatnim, 16 miejscu. 

PZPN przeznaczy ogromne pieniądze na selekcjonera?
Cezary Kulesza i Czesław Michniewicz

Wciąż nie wiemy, kto w przyszłym roku poprowadzi reprezentację Polski. Formalnie selekcjonerem dalej jest Czesław Michniewicz, ale jego losy wydają się być przesądzone. “Super Express” przekonuje, że na nowego trenera PZPN jest w stanie przeznaczyć nawet 2,5 miliona euro. Kontrakt Czesława Michniewicza obowiązuje do końca roku Wszystko wskazuje na to, że nie będzie on dłużej

Czytaj dalej…

Zaskakujący był wybór francuskich żurnalistów, jeśli chodzi o pierwszej miejsce. Jako najlepszego trenera, wskazali oni opiekuna Australii – Grahama Arnolda. Otrzymał on od nich notę 6.75. Kolejne miejsca na podium zajęli Japończyk Harime Moriyasu, a także Marokańczyk Walid Regragui. Za nimi uplasował się Lionel Scaloni.

To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarze L’Equipe rozmijają się z innymi mediami w kwestii oceny mundialowych wydarzeń. To właśnie oni przyznali Szymonowi Marciniakowi wyjątkowo niską notę za prowadzenie finału mundialu. Ponadto głosili tezy, iż Polak “wypaczył” wynik starcia Argentyny z Francją.

Komentarze