Southgate zapisał się na kartach historii angielskiego futbolu

Gareth Southgate
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Anglia wygrała we wtorek z Walią 3:0 i zagwarantowała sobie tym samym awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze z pierwszego miejsca w grupie. Za sprawą tego zwycięstwa w historii zapisał się Garteth Southgate.

  • Anglicy wygrali 3:0 z Walią na zakończenie fazy grupowej mundialu w Katarze
  • Dla Garetha Southgate’a było to 10 zwycięstwo z Anglią na wielkich turniejach
  • Szkoleniowiec Lwów Albionu osiągnął tym samym coś co nie udało się jego poprzednikom

Garteth Southgate z historycznym osiągnięciem

Reprezentacja Anglii we wtorek zakończyła rywalizację w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Katarze z przytupem. Podopieczni Garetha Southgate’a pewnie wygrali 3:0 z Walią, dzięki czemu utrzymali pozycję lidera grupy i wywalczyli awans do fazy pucharowej. Awans z drugiego miejsca przypadł Amerykanom, którzy wygrali 1:0 z Iranem. 

Sukces selekcjonera Lwów Albionu jest o tyle duży, że zapisał się on już na kartach historii angielskiego futbolu. Jako pierwszy trener z kadrą wygrał 10 meczów na wielkich turniejach. Składają się na to trzy zwycięstwa podczas mundialu w 2018 roku, pięć na Euro 2020 i teraz dwa w Katarze. Żaden inny trener w historii reprezentacji Anglii nie odniósł tylu zwycięstw. Przygoda Southgate’a z drużyną w Katarze wcale nie musi się na tym kończyć.

W niedzielę 4 grudnia Anglia zmierzy się w ⅛ finału mundialu z Senegalem, który zajął drugie miejsce, za Holandią w grupie A. Lwy Albionu będą wyraźnym faworytem tego starcia. Będzie to również znakomita okazja do podkręcenia jeszcze rekordu selekcjonera Wyspiarzy.

Przeczytaj też: Anglia włączyła tryb turbo po przerwie. Show Rashforda [WIDEO]

Komentarze