Niechlubny rekord Polski na mistrzostwach świata

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w meczu Polski z Meksykiem. Jak się okazuje był to trzeci z rzędu niewykorzystany rzut karny przez Biało – Czerwonych na mistrzostwach świata, czym ustanowili niechlubny rekord.

  • Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Meksykiem
  • To trzeci z rzędu niewykorzystany rzut karny na mundialu przez Biało – Czerwonych
  • Polacy ustanowili tym samym niechlubny rekord

Trzeci z rzędu niewykorzystany rzut karny Polaków na mundialu

Reprezentacja Polski nie rozegrała wielkiego meczu przeciwko Meksykowi, ale mogła wygrać, bowiem w drugiej połowie po faulu na Robercie Lewandowskim australijski arbiter podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, ale nasz kapitan oddał słaby strzał, z którym bez problemu poradził sobie Ochoa.

Był to trzeci niewykorzystany rzut karny Polaków na mistrzostwach świata z rzędu. Wcześniej z jedenastu metrów pudłowali Maciej Żurawski oraz Kazimierz Deyna.

Żurawski pomylił się na mundialu rozgrywanym w Korei i Japonii w 2002 roku nie wykorzystując rzutu karnego w meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Z kolei Deyna nie trafił w 1978 roku w starciu przeciwko Argentynie.

Według informacji przekazanych przez Opta, Polska jest pierwszą drużyną, której nie udało się wykorzystać 3 kolejnych rzutów karnych na mistrzostwach świata odkąd zbierane są dane (1966).

Zobacz także: Meksyk – Polska: Lewandowski zmarnował wielką szansę [WIDEO]

Komentarze