Meksyk – Polska: Lewandowski zmarnował wielką szansę [WIDEO]

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski w 58. minucie spotkania Meksyk – Polska mógł dać “Biało-Czerwonym” prowadzenie. Kapitan reprezentacji Polski zmarnował jednak rzut karny.

• Robert Lewandowski w 54. minucie został sfaulowany w polu karnym
  • Kapitan reprezentacji Polski podszedł do jedenastki, ale ją zmarnował
  • Guillermo Ochoa wyczuł zamiary napastnika hiszpańskiej Barcelony

Robert Lewandowski spudłował z rzutu karnego

Reprezentacja Polski zremisowała wynikiem 0:0 z Meksykiem w spotkaniu w ramach grupy C podczas mistrzostw świata w Katarze. W 54. minucie tego meczu w polu karnym sfaulowany został Robert Lewandowski. Sędzia po analizie VAR zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Do rzutu karnego podszedł kapitan “Biało-Czerwonych”, ale fenomenalny podczas wielkich turniejów Guillermo Ochoa niestety wyczuł jego zamiary. Piłkarze reprezentacji Polski po odbiciu piłki przez meksykańskiego golkipera starali się dobić futbolówkę do bramki, lecz bezskutecznie.

“Lewy” niezwykle rzadko myli się z jedenastu metrów, choć ostatnio pogorszył sobie tę statystykę, bowiem na początku listopada zmarnował rzut karny w ligowym meczu Barcelony z Almerią. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza tym samym podzielił się punktami z Meksykiem.

Przypomnijmy, że w pierwszym rozgrywanym dzisiaj o godzinie 11:00 spotkaniu grupy C reprezentacja Argentyny mierzyła się z Arabią Saudyjską i sensacyjnie to podopieczni Herve’a Renarda wygrali rezultatem 2:1. “Outsider” niespodziewanie zgarnął trzy bardzo cenne punkty, a to sprawia, że rywalizacja w naszej grupie do ostatniej chwili będzie niezwykle zacięta.