Piłka nożna jak sztuka. Enrique nie ma wątpliwości

Luis Enrique
Pressfocus Na zdjęciu: Luis Enrique

Hiszpania na mundialu w Katarze strzeliła już osiem goli w dwóch meczach. Luis Enrique uważa, że trenerzy powinni uczyć zespół grać widowiskowo.

  • Luis Enrique wypowiedział się na temat piłki nożnej
  • Hiszpan porównał futbol do sztuki
  • Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii chciałby, aby piłka nożna była widowiskiem dla kibiców

Enrique życzy sobie piłkarskich spektaklów

Trwa faza grupowa mistrzostw świata. W Katarze nie brakuje pięknych goli. Zdarzają się też jednak bezbramkowe remisy. Tych dotychczas obejrzeliśmy cztery. Takiego wyniku w meczach z pewnością nie chce oglądać Luis Enrique. Hiszpan to zdecydowany zwolennik ofensywnego grania i dostarczania kibicom ogromnej dawki emocji.

Pierwszą rzeczą, jakiej powinni uczyć na kursie trenerskim, jest to, że to wszystko jest przedstawieniem. Spektaklem. Na stadionie ogląda cię 50 000 czy 100 000 osób, a u siebie kilka milionów. Jeśli poszedłeś zobaczyć sztukę, która była nudna, teatr stałby pusty – twierdzi selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Luis Enrique swoje słowa zamienia w czyny. Jego podopieczni w swoim pierwszym meczu w Katarze, strzelili aż siedem goli w konfrontacji z Kostaryką (7:0). La Furia Roja trafiła także do siatki w potyczce z Niemcami (1:0). Hiszpania po dwóch spotkaniach fazy grupowej, ma na swoim koncie już osiem trafień. Na tym jednak nie koniec. Zespół Luisa Enrique ma przed sobą potyczkę z Japonią w trzeciej kolejce fazy grupowej. Tym razem zapewne również w meczu nie będzie można narzekać na nudę.

Czytaj także: Nigdy nie skreślaj zespołów z psychologiem. Mundialowy blog Olkiewicza #10

Komentarze