Reprezentacja Ghany zmuszona do zmiany selekcjonera

Otto Addo
PressFocus Na zdjęciu: Otto Addo

Otto Addo ustąpił ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Ghany. Zespół “The Black Stars” tym samym będzie miał nowego trenera. Na razie nie wiadomo, kto przejmie tę afrykańską drużynę.

  • Otto Addo nie jest już selekcjonerem reprezentacji Ghany
  • 47-latek postanowił zrezygnować tuż po odpadnięciu z mundialu
  • Póki co nie wiadomo, kto zostanie następcą 47-letniego szkoleniowca

Nadchodzi zmiana na stanowisku selekcjonera reprezentacji Ghany

Reprezentacja Ghany przed trzecią kolejką fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze była bardzo bliska awansu do 1/8 finału tegorocznego mundialu. W ostatniej serii gier wszystko jednak poszło nie po myśli drużyny “The Black Stars”, ponieważ ekipa z Afryki przegrała z Urugwajem (0:2), a Korea Południowa sensacyjnie pokonała Portugalię (2:1), a to oznacza, że z grupy H do dalszej fazy rozgrywek wyszły te dwie ostatnie ekipy.

Selekcjoner ghańskiej kadry narodowej Otto Addo na pomeczowej konferencji prasowej poinformował o ustąpieniu ze swojego stanowiska. – Dla mnie było jasne, że zrezygnuję po mistrzostwach świata. W tej chwili ja i moja rodzina widzimy swoją przyszłość w Niemczech. Lubię pracę, którą mam w Dortmundzie. Jestem tam bardzo szczęśliwy i zadowolony. Na początku mundialu razem z federacją postanowiliśmy, że odejdę, nawet jeśli zostaniemy mistrzami – powiedział Otto Addo.

To decyzja, która została podjęta ze względu na moją rodzinę. Nie będę wchodził w szczegóły. Jestem wdzięczny federacji za możliwość prowadzenia kadry narodowej. Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom, którzy przyczynili się do zakwalifikowania się na mistrzostwa świata oraz kontuzjowanym graczom, którzy nie mogli pojechać na turniej. Jesteśmy rozczarowani naszym występem, było blisko, ale taki jest futbol – dodał 47-latek.

Otto Addo na co dzień pracuje w akademii Borussii Dortmund, gdzie dba o rozwój młodych talentów. Warto dodać, że urodzony w Hamburgu Ghańczyk w latach 1999-2005 był piłkarzem zespołu BVB.

  • Czytaj więcej:
Agent Kloppa zdementował medialne doniesienia
Juergen Klopp

W niemieckiej prasie głównym tematem jest ewentualny następca Hansiego Flicka. Jednym z kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Niemiec miał być Juergen Klopp, ale te informacje zdementował agent trenera Liverpoolu. Niepewna jest przyszłość Hansiego Flicka w reprezentacji Niemiec Następcą ex-szkoleniowca Bayernu Monachium raczej nie zostanie Juergen Klopp Agent 55-latka powiedział, że jego klient zamierza wypełnić swój

Czytaj dalej…

Komentarze