Nierówna forma Meksyku. Ostatni test na minus

Guillermo Ochoa
PressFocus Na zdjęciu: Guillermo Ochoa

Reprezentacja Meksyku w ramach przygotowań do mundialu w Kataru rozegrała kilka towarzyskich spotkań. Drużyna Gerardo Martino radziła sobie ze zmiennym skutkiem. Oblała między innymi ostatni test.

  • Reprezentacja Meksyku będzie pierwszym rywalem Polski w mistrzostwach świata w Katarze
  • Mecz Meksyk – Polska rozegrany zostanie we wtorek (22 listopada) o godzinie 17:00
  • W ostatnim towarzyskim spotkaniu przed mundialem Meksyk przegrał ze Szwecją

Meksyk – Szwecja: porażka w ostatnim teście

Meksykanie do turnieju finałowego nie przystąpią w najlepszych nastrojach. Te mocno popsuli sobie w ubiegłym tygodniu w hiszpańskiej Gironie, gdzie w ostatnim sprawdzianie przed turniejem przegrali 1:2 ze Szwecją.

W pierwszej połowie zespół Gerardo Martino zdominował rywali pod względem utrzymywania się przy piłce, ale swojej optycznej przewagi nie potrafił udokumentować zdobyciem gola. Dziewięć minut po przerwie na prowadzenie po trafieniu Rohdena wyszli Szwedzi, ale po kilku minutach wyrównującym golem odpowiedział Vega.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Szwedów, którzy w 84. minucie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwo. Do bramki strzeżonej przez Ochoę trafił Svanberg.

Meksyk: ostatnie wyniki

Przed meczem ze Szwecją Meksykanie rozegrali od września jeszcze cztery kontrolne spotkania. Spisywali się w nich ze zmiennym skutkiem, przegrywając 0:1 z Paragwajem i 2:3 z Kolumbią, a także pokonując 1:0 Peru i 4:0 Irak.

Ostatnie mecze o punkty reprezentacja Meksyku rozegrała w czerwcu, kiedy w ramach Ligi Narodów w strefie CONCACAF pewnie 3:0 pokonała Surinam i zremisowała 1:1 z Jamajką.

Zobacz także: Polska – Meksyk: historia meczów, jest mundialowy akcent

Komentarze