Neville o prezydencie FIFA. “Mam dość przywódców takich jak: Johnson, Trump, czy Infantino”

Gary Neville
fot. PressFocus Na zdjęciu: Gary Neville

Gianni Infantino jako prezydent FIFA w sobotę rano na konferencji prasowej podpadł mocno opinii publicznej. Prezydent FIFA wziął w obronę kraj gospodarza mistrzostw świata, który w powszechnej opinii ma na swoich rękach krew tysiąca pracowników migrujących. Sternik Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej został skrytykowany w dosadnych słowach przez Gary’ego Neville’a.

  • Gianni Infantino swoim sobotnim wystąpieniem zszokował opinie publiczną
  • Na słowa prezydenta FIFA zareagował Gary Neville
  • Anglik nie szczędził krytycznych słów w kierunku 52-latka

Gary Neville skrytykował występienie Gianniego Infantino

Gianni Infantino to według wielu opinii osoba, która dla pieniędzy jest w stanie zrobić wszystko. Między innymi z tego powodu 52-latek stara się bronić Kataru, czyli kraju gospodarza mistrzostw świata. Mimo że tydzień temu nawet Sepp Blatter przyznał, że błędem było przyznanie Katarowi mundialu w 2022 roku.

Na dużą krytykę prezydenta FIFA zapracował u Gary’ego Neville’a. Anglik nie zostawił suchej nitki na działaczu.

– Infantino to okropna twarz piłki nożnej. Powinien łączyć ludzi, a nie odpowiadać przed jednym czy dwoma narodami. On musi być ponad to – mówił Neville w rozmowie z beIn Sports.

Zobacz także:

Mistrzostwa świata w Katarze pochłonęły miliardy euro
Katarczycy

Mistrzostwa świata w piłce nożnej organizowane przez Katar budzą mnóstwo kontrowersji. Tymczasem prezentujemy informacje, ile ten kraj wydał pieniędzy na organizację mundialu. Suma może szokować. XXII mistrzostwa świata w piłce nożnej już wystartowały Emocji w starciu Katar – Ekwador nie brakowało Ciekawe jest natomiast to, ile na mundial zostało wydanych pieniędzy Mundial 2022: Katar wydał

Czytaj dalej…

– Niektóre z jego wczorajszych wypowiedzi były absolutnie skandaliczne. Nie powinien był tego mówić – kontynuował Anglik.

Mam dość przywódców takich jak: Boris Johnson, Donald Trump, Gianni Infantino, czy Joseph Blatter, którzy nie łączą ludzi, oni ich dzielą. Nawet jeśli próbują pokazać, że jednoczą ludzi, to nie jest tak – przekonywał były piłkarz reprezentacji Anglii i Man Utd.

– Podróżowałem po całym świecie, grając dla Manchesteru United i nie ma wątpliwości, że powinniśmy pokazywać futbol całemu światu – zaznaczył Neville.

– FIFA to złe odzwierciedlenie futbolu. To świetna gra, która cieszy się cały świat i myślę, że FIFA musi się zjednoczyć – podsumował Anglik.

Czytaj więcej: Katarski skandal nie został zamieciony pod dywan. “Infantino musi powiedzieć: zrobimy to”

Komentarze