Młody talent Bayeru walczy o udział w mundialu

Florian Wirtz
Pressfocus Na zdjęciu: Florian Wirtz

Florian Wirtz od dłuższego czasu leczy kontuzję, której nabawił się w marcu 2022 roku. 19-latek według doniesień dziennikarzy Bilda nie rezygnuje jeszcze z walki o udział w Mistrzostwach Świata. Ofensywny pomocnik wierzy, że może zostać włączony do kadry prowadzonej przez Hansiego Flicka.

  • Florian Wirtz w marcu zerwał więzadła krzyżowe i stracił praktycznie szansę na udział w mundialu
  • Rehabilitacja pomocnika przebiega nad wyraz dobrze i może on wciąż znaleźć się w kadrze na turniej
  • 19-latek ma w połowie października dołączyć do treningów z resztą składu Bayeru Leverkusen

Wirtz wierzy, że wygra wyścig z czasem

W sezonie 2021/22 Florian Wirtz był prawdziwym objawieniem Bayeru Leverkusen. Ofensywny pomocnik w marcu doznał jednak bardzo poważnej kontuzji – zerwania więzadeł krzyżowych, która wykluczyła go z gry na wiele miesięcy. Mamy końcówkę września, a Niemiec znajduje się już w końcowej fazie rehabilitacji i nie porzucił jeszcze marzeń o wyjeździe na mundial.

Dziennikarze Bilda przekazali, że rehabilitacja Niemca przebiega w ekspresowym tempie i niewykluczone, że może on być brany pod uwagę przez Hansiego Flicka podczas wybierania kadry na mundial. Piłkarz trenuje indywidualnie, a w połowie października przewiduje się, że dołączy już do reszty drużyny. 

Bliskie otoczenie Wirtza przekazało, że marzy on o udziale w Mistrzostwach Świata, dlatego robi wszystko co w jego mocy, żeby zdążyć zagrać jeszcze w kilku meczach Bundesligi przed początkiem turnieju. Jako że reprezentacja Niemiec nie znajduje się w najwyższej formie, co pokazały ostatnie mecze Ligi Narodów, 19-latek uważa, że mógłby dołożyć od siebie coś ekstra dla drużyny.

Komentarze