Hiszpania udzieliła lekcji Kostarykanom, rzeź niewiniątek w Doha [WIDEO]

Ferran Torres

Reprezentacja Hiszpanii nie dała żadnych szans Kostaryce (6:0) w środowym spotkaniu grupy E mistrzostw świata. Podopieczni Luisa Enrique zaprezentowali popis skuteczności, notując gola za golem.

• Reprezentacja Hiszpanii z przytupem zaczęła mundial w Katarze
  • Już pierwszy gol był pokazem niezwykłych umiejętności La Furia Roja
  • Dubletem spotkanie okrasił Ferran Torres

Hiszpania zaprezentowała pokaz siły

Reprezentacja Hiszpanii przystępowała do środowej batalii w roli zdecydowanego faworyta. Kostarykanie jednak nie byli lekceważeni przez La Furia Roja. Tym bardziej że na trwającym mundialu o niespodzianki pokusiły się już Arabia Saudyjska oraz Japonia.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji widoczna była wyraźna dominacja zespołu Luisa Enrique. Następstwem takiego obrotu wydarzeń było trzy strzelone gole przez Hiszpanów w pierwszej połowie. Wynik rywalizacji już w 11. minucie otworzył Dani Olmo. Tymczasem bramkę na 2:0 w 21. minucie Marco Asensio.

Jeszcze przed przerwą trafienie na 3:0 dla La Furia Roja zanotował Ferran Torres, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Oscara Duarte. Po zmianie stron ten sam zawodnik zdobył swoją drugą bramkę w 54. minucie, popisując się celnym strzałem z lewej nogi.

Wynik rywalizacji został podwyższony kwadrans przed końcem meczu. Bramkę na 5:0 zdobył Gavi. Wydawało się, że kropkę nad “i” postawił w 90. minucie Carlos Soler, ale jeszcze siódmego gola dołożył Alvaro Morata. Tym samym Hiszpania sięgnęła po najbardziej efektowne jak na razie zwycięstwo na turnieju. Już w niedzielę poprzeczka będzie jednak zawieszona wyżej, bo na drodze La Furia Roja staną Niemcy.