Michniewicz wyczerpująco analizował z dziennikarzami mecz z Meksykiem. “Nie zamieniam wody w wino” [WIDEO]

Czesław Michniewicz
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski nie zachwyciła w meczu z Meksykiem w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. Dzień po spotkaniu selekcjoner Biało-czerwonych spotkał się z dziennikarzami, aby omówić aktualną sytuację w drużynie przed sobotnią potyczką z Arabią Saudyjską.

  • Reprezentacja Polski wciąż liczy się w grze o awans do 1/8 finału na mundialu w Katarze
  • W trakcie treningu wyrównawczego z dziennikarzami w otwarty dialog wszedł selekcjoner Czesław Michniewicz
  • Opiekun Biało-czerwonych pozwolił sobie na odniesienie się do kwestii personalnych dotyczących składu
  • Czesław Michniewicz wypowiedział się też na temat rzutu karnego wykonywanego w meczu z Meksykiem z Roberta Lewandowskiego

Michniewicz podsumował mecz z Meksykiem

Reprezentacja Polski z jednej strony nie przegrała swojego pierwszego meczu na mundialu po raz pierwszy od 1986 roku. Z drugiej jednak nie zrobiła zbyt wiele, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W zasadzie jedyną sytuacją Biało-czerwonych na zdobycie bramki był rzut karny, którego swoją nieustępliwością wywalczył Robert Lewandowski.

Trener Czesław Michniewicz zdążył już przyzwyczaić, że raczej nie unika dziennikarzy. Nie inaczej było w trakcie treningu wyrównawczego, gdy selekcjoner wyjaśnił decyzje dotyczące wyjściowego składu na spotkanie z EL Tri. Ponadto opiekun Biało-czerwonych ujawnił, czy Lewy nadal będzie wykonywał jedenastki.

Czesław Michniewicz pozwolił sobie na otwarty dialog z dziennikarzami, pytając przedstawicieli mediów także o różne rozwiązania. Słuchał wnikliwie różnych argumentów, ale zdecydowanie sam ma swoje przemyślenia, którym najpewniej pozostanie wierny także w kolejnym meczu na mundialu.

Więcej w materiale wideo:

Sporo dyskusji wywołał zmarnowany rzut karny przez Roberta Lewandowskiego w starciu z Meksykiem. Napastnik FC Barcelony zdecydował się na wykonanie jedenastki w innym stylu. Efekt był taki, że drugi z rzędu rzut karny został zmarnowany przez Lewego w tym miesięcy. Niemniej jeśli sam zawodnik nie zdecyduje inaczej, to raczej zmiany egzekutora jedenastek w kolejnych meczach reprezentacji Polski nie będzie.

Robert Lewandowski wykonuje rzuty karne najlepiej na świecie. Jeśli tylko sam nie zdecyduje inaczej, będzie je dalej strzelał w reprezentacji Polski – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Czytaj więcej: Lekarz kadry przekazał najnowsze informacje ws. stanu zdrowia Bielika i Bereszyńskiego

Komentarze