Wielkie wyróżnienie dla Marciniaka od IFFHS

Szymon Marciniak
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrała Szymona Marciniaka jako najlepszego męskiego arbitra minionego roku.

  • Szymon Marciniak został wybrany najlepszym sędzią 2022 roku w plebiscycie IFFHS
  • Polak zebrał niemal trzy razy więcej głosów niż drugi Daniele Orsato
  • To kolejne prestiżowe trofeum do gabloty polskiego arbitra

Marciniak najlepszym arbitrem 2022 roku!

Szymon Marciniak nie może przestać wygrywać. I to dosłownie. Najpierw Polaka wytypowano na arbitra głównego wielkiego finału Mistrzostw Świata w Katarze. Tam zaprezentował się z fantastycznej strony i ostatnio sporo czasu spędza na różnorakich galach, gdzie odbiera nagrody. Teraz został laureatem prestiżowej nagrody.

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrała go bowiem najlepszym męskim arbitrem minionego roku.

“Po Daniele Orsato (2020) i Felixie Brychu (2021), polski sędzia Szymon Marciniak został wyróżniony przez IFFHS jako najlepszy sędzia na świecie w roku 2022! Został pierwszym Polakiem, który poprowadził finał mistrzostw świata. Zrobił to zaledwie rok po tym, jak został zmuszony do odpuszczenia Euro 2021 z powodów zdrowotnych. Cóż za osiągnięcie! Pierluigi Colina (triumfator nagrody w latach 1998-2003) oraz Massimo Busacca (zwycięzca z 2009 roku) podziwiali wspaniały występ Marciniaka podczas finału Mistrzostw Świata w Katarze. Świat futbolu również” – możemy przeczytać w argumentacji.

42-latek nie miał w tym roku wielkiej konkurencji. Uzbierał niemal trzy razy więcej punktów (150 do 65) niż drugi w zestawieniu Daniele Orsato. To z pewnością wielkie wyróżnienie dla polskiego arbitra.

Zobacz też: Niezwykle ważny triumf Barcelony w przededniu Superpucharu Hiszpanii.

Komentarze