Znamy sędziego meczu z Argentyną. “Duże zaskoczenie”

Danny Makkelie
PressFocus Na zdjęciu: Danny Makkelie

FIFA poinformowała, że arbitrem głównym spotkania Polski z Argentyną będzie Holender Danny Makkelie. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej uznał ten wybór za duże zaskoczenie.

  • Arbitrem głównym spotkania Polski z Argentyną będzie Danny Makkelie
  • Rzecznik prasowy PZPN-u uznał ten wybór za duże zaskoczenie. Meczów dwóch różnych konfederacji nie powinien sędziować arbiter jednej z tych konfederacji
  • Holender popełnił dwa głośne błędy w ostatnich latach

Makkelie poprowadzi mecz Polski z Argentyną

FIFA poinformowała już, kto będzie sędziował środowy mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Argentyny. Będzie nim holenderski arbiter, Danny Makkelie. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej jest zdziwiony taką decyzją.

“Duże zaskoczenie. Holender Danny Makkelie sędzią meczu Polska – Argentyna. Na liniach pomogą mu rodacy Hessel Steegdtra i Jan De Vries. To zmiana zasady, że meczów drużyn z dwóch konfederacji nie powinni sędziować arbitrzy reprezentujący te same konfederacje” – pisze Jakub Kwiatkowski.

Danny Makkelie popełnił w ostatnich latach dwa głośne błędy. W spotkaniu eliminacyjnym pomiędzy Portugalią a Serbią nie uznał prawidłowej bramki Cristiano Ronaldo. Później za to przeprosił. Podczas Mistrzostw Europy 2021 podyktował z kolei bardzo wątpliwy faul w półfinale pomiędzy Anglią a Danią. To on zadecydował o awansie Synów Albionu do finału.

Pojedynek Biało-czerwonych z Albicelestes z pewnością będzie bardzo intensywny. Argentyna potrzebuje zwycięstwa, by być pewna awansu, z kolei Polsce wystarczy remis. Początek starcia już w środę o godzinie 20:00.

Czytaj więcej: Kolejny reprezentant Polski może zakotwiczyć w Serie A.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze