Luis Enrique broni lidera reprezentacji Hiszpanii. “Trwa kampania przeciwko niemu”

Jordi Alba
PressFocus Na zdjęciu: Jordi Alba

Jordi Alba często jest krytykowany przez hiszpańskich dziennikarzy, ale na mistrzostwach świata w Katarze prezentuje wysoki poziom. Luis Enrique postanowił stanąć w obronie swojego piłkarza.

  • Jordi Alba zanotował już trzy asysty na MŚ 2022
  • Luis Enrique uważa go za jednego z liderów swojej drużyny
  • Selekcjoner “La Furia Roja” dodaje, że przeciwko defensorowi prowadzona jest kampania

Media chcą zmusić Jordiego Albę do zakończenia kariery?

Reprezentacja Hiszpanii po dwóch meczach na mundialu w Katarze ma na swoim koncie cztery punkty po tym, jak pokonała Kostarykę (7:0) oraz zremisowała z Niemcami (1:1). Jednym z najlepszych piłkarzy zespołu “La Furia Roja” na tym turnieju jest Jordi Alba, który zaliczył trzy asysty.

Hiszpańskie media od kilku miesięcy krytykowały bocznego defensora, na co zdecydował się odpowiedzieć selekcjoner kadry narodowej – Luis Enrique.

Jordi Alba jest zawodnikiem o najwyższej jakości. To najlepszy lewy obrońca na świecie w ostatniej tercji boiska. Trwa kampania przeciwko niemu oraz Sergio Busquetsowi, próbująca nakłonić ich do przejścia na emeryturę – powiedział selekcjoner reprezentacji Hiszpanii.

Fabrizio Romano dodaje, że Jordi Alba jest w pełni zdeterminowany, aby pozostać na kolejny sezon w Barcelonie. Umowa 89-krotnego reprezentanta “La Furia Roja” wygasa 30 czerwca 2024 roku i nie wiadomo, czy zostanie przedłużona, ponieważ Xavi Hernandez do tej pory częściej stawiał na 19-letniego Alejandro Balde, który zresztą także przebywa wraz z kadrą narodową w Katarze.

Jordi Alba w 18 spotkaniach aktualnej kampanii strzelił 1 bramkę i zaliczył 5 asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia byłego piłkarza Valencii na 5 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Nigdy nie skreślaj zespołów z psychologiem. Mundialowy blog Olkiewicza #10
Mundialowy dziennik Jakuba Olkiewicza

Za nami druga kolejka fazy grupowej, za nami najbardziej intensywny czas związany z mistrzostwami świata. Wczoraj po raz ostatni mogliśmy w pełni poczuć mundial – bo ten mundial pełną piersią, mundial stuprocentowy, to czas, gdy każdego dnia możesz oglądać po trzy czy cztery mecze, jeden po drugim, gwizdek po gwizdku. Od dziś mistrzostwa redukują bieg,

Czytaj dalej…

Komentarze