Szalona końcówka Kamerunu. Zwycięski gol przeciw Brazylii, a po chwili czerwona kartka! [WIDEO]

Vincent Aboubakar
PressFocus Na zdjęciu: Vincent Aboubakar

Reprezentacja Brazylii w rezerwowym składzie przegrała z Kamerunem (0:1). Jedynego gola strzelił, już w doliczonym czasie gry, Vincent Aboubakar. Po chwili napastnik opuścił też boisko z czerwoną kartką. Rezultaty trzeciej kolejki sprawiają, że obok Canarinhos z grupy G wyjdzie kadra Szwajcarii.

• Reprezentacja Brazylii przegrała z Kamerunem (0:1) po golu Aboubakara
  • Selekcjoner Tite postanowił na mocno rezerwowy skład
  • Canarinhos w 1/8 finału zmierzą się z Koreą Południową

Rezerwowa Brazylia przegrała z Kamerunem. Aboubakar strzelił gola i wyleciał z boiska

Reprezentacja Brazylii w piątek miała okazję zostać jedynym zespołem, który zakończy fazę grupową Mistrzostw Świata w Katarze z kompletem punktów. Warunkiem koniecznym było jednak pokonanie, wciąż walczącego o awans, Kamerunu.

Selekcjoner Tite desygnował do gry mocno rezerwowy skład, co przekładało się na mniejszą płynność akcji ofensywnych. Tuż przed upływem kwadransa groźnie głową uderzał Gabriel Martinelli, ale z tym strzałem poradził sobie Devis Epassy. Jeszcze przed przerwą spróbowali odpowiedzieć Kameruńczycy. Ederson poradził sobie jednak z próbą Bryana Mbuemo.

Po zmianie stron Canarinhos wyglądali na nieco żywszych, niż przed przerwą. W 55. minucie świetnym rajdem popisał się Martinelli, ale ponownie przegrał pojedynek z Epassym.

Po chwili wolejem uderzał też Eder Militao. Kameruński bramkarz nie dał się jednak pokonać. Frustracja Brazylijczyków rosła. Na kwadrans przed końcem Bruno Guimaraes zdecydował się na uderzenie z nieprzygotowanej pozycji, które nie mogło zagrozić wrogiej bramce.

A w samej końcówce odpowiedzieli Kameruńczycy. Dośrodkowanie Jerome’a Mbekeliego wykorzystał uderzeniem głową Vincent Aboubakar. Doświadczony napastnik w euforii zdjął koszulkę, za co arbiter pokazał mu drugą żółtą kartkę. 30-latek musiał zatem opuścić boisko.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kamerunu. Brazylia nie została jedynym zespołem z kompletem punktów, ale i tak wyszła z pierwszego miejsca. W 1/8 finału czeka ją Korea Południowa. Drugim zespołem grupy G, który wywalczył awans, jest Szwajcaria.