Hiszpania z miażdzącą przewagą nad Kostaryką, rekordowa ilość podań

Piłkarze reprezentacji Hiszpanii
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii nie dała żadnych szans Kostaryce w środowym meczu pierwszej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata. La Furia Roja zaaplikowała rywalom aż siedem goli. Nie tylko jednak pod tym względem zaimponowała, o czym poinformowała Squawka.

  • Reprezentacja Hiszpanii urządziła sobie festiwal strzelecki w starciu z Kostaryką
  • Ekipa Luisa Enrique miała całe spotkanie pod kontrolą
  • La Furia Roja wykonała w trakcie meczu ponad 1000 podań

Hiszpania pokazała klasę

Reprezentacja Hiszpanii tradycyjnie jest jednym z faworytów do wygrania mundialu. Mistrzostwa świata w Katarze ekipa Luisa Enrique zaczęła z przytupem, bo rozgromiła totalnie Kostarykę (7:0)

Tymczasem serwis statystyczny Squawka ujawnił, że reprezentacja Hiszpanii jest pierwszą drużyną w historii, której udało się wykonać w trakcie meczu 1000 podań na mundialu, nie licząc spotkań z dogrywką.

La Furia Roja ustanowiła również rekord pod względem celnych podań na mecz (976) i posiadania piłki (81,8 procent). Dzięki precyzyjnemu panowaniu nad piłką Hiszpanie nie pozwolili na oddanie ani jednego strzału na bramkę Kostarykanom.

Dzięki miażdżącej przewadze w środowym starciu Hiszpania wywalczyła cenne trzy punkty i plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli grupy E. Na drugiej pozycji plasuje się natomiast Japonia. Z kolei kolejne miejsca zajmują Niemcy i Kostaryka. Już w najbliższą niedzielę dojdzie do hitu, w którym La Furia Roja zmierzy się z drużyną Hansiego Flicka.

Czytaj więcej: Hiszpania udzieliła lekcji Kostarykanom, rzeź niewiniątek w Doha [WIDEO]

Komentarze