FIFA wyznaczyła zespół sędziowski na mecz Kostaryka – Niemcy. Historia pisze się na naszych oczach

Thomas Mueller
Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Mueller

Spotkanie Kostaryki z Niemcami zaplanowane na czwartek o godzinie 20:00 na pewno przejdzie do historii bez względu na jego wynik i przebieg. FIFA poinformowała, że sędzią tego starcia będzie Francuzka Stephanie Frappart. Zostanie tym samym pierwszą kobietą, która poprowadzi mecz podczas finałów Mistrzostw Świata.

  • W czwartek Kostaryka zmierzy się na mundialu z Niemcami
  • Sędzią tego spotkania będzie Francuzka – Stephanie Frappart
  • Po raz pierwszy kobieta poprowadzi spotkanie finałów Mistrzostw Świata

Stephanie Freppard pierwszą kobietą, która poprowadzi mecz na mundialu

Spotkanie Mistrzostw Świata między Kostaryką i reprezentacją Niemiec będzie niezwykle interesujące do śledzenia z wielu powodów. Przede wszystkim to mecz ostatniej szansy dla podopiecznych Hansiego Flicka, którzy po dwóch meczach mają na koncie zaledwie jeden punkt na koncie. Niemcy muszą wygrać z Kostaryką i liczyć na korzystne rozstrzygnięcie w starciu Japonii z Hiszpanią. 

Z drugiej strony, uwagę zwraca wybór arbitrów na to spotkanie. FIFA przekazała we wtorek, że mecz poprowadzi Stephanie Frappart z Francji. Stanie się tym samym pierwszą kobietą w historii, która poprowadzi spotkanie podczas finałów Mistrzostw Świata. 

W poprzedniej serii meczów Kostaryka sprawiła niemałą niespodziankę, wygrywając 1:0 z faworyzowaną Japonią. Niemcy zremisowali wówczas jedynie 1:1 z Hiszpanią, a punkt urwali rywalom dopiero w końcówce spotkania za sprawą trafienia rezerwowego – Niclasa Fullkruga. Die Mannschaft są jednak murowanymi faworytami przed starciem z Kostaryką.

Sprawdź również: Reprezentanci Belgii dementują doniesienia mediów. “Dziennikarze piszą zbyt wiele kłamstw”

Komentarze