“Mam nadzieję, że Benzema już nigdy nie zagra w reprezentacji Francji”

Karim Benzema
PressFocus Na zdjęciu: Karim Benzema

Według francuskiego eksperta Alexisa Menuge, nieobecność Karima Benzemy na mistrzostwach świata w Katarze nie jest osłabieniem reprezentacji “Trójkolorowych”.

  • Karim Benzema nie zagra na mundialu z powodu kontuzji
  • Nieobecność kapitana Realu Madryt wydaje się być sporym osłabieniem
  • Jak jednak stwierdził jeden z dziennikarzy, absencja napastnika to szansa dla Francuzów

Podzielone zdania nt. Karima Benzemy we Francji

Dziennikarz francuskiego dziennika “L’Equipe” oraz komentator telewizji “DAZN” Alexis Menuge w programie “Bet & Breakfast” na “Wettbasis.com” podzielił się kontrowersyjną opinią. Według niego, nieobecność Karima Benzemy w kadrze reprezentacji Francji nie jest osłabieniem, a szansą dla “Trójkolorowych”. Przypomnijmy, że napastnik Realu Madryt doznał kontuzji, opuścił już zgrupowanie i nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze.

W ogóle nie postrzegam tego jako osłabienie. Co więcej, widzę to jako szansę. Karim Benzema dzielił drużynę od wielu miesięcy i podobnie było w trakcie przygotowań do mundialu. Kochasz go albo nienawidzisz, nie ma nic pomiędzy. Dwa lata temu świętowano jego powrót do kadry narodowej, ale z perspektywy czasu trzeba powiedzieć, że była to porażka dla niego samego – powiedział Alexis Menuge.

Trzeba też zadać sobie pytanie, czy Karim Benzema kiedykolwiek jeszcze założy koszulkę reprezentacji Francji? Ma już 35 lat. Mam nadzieję, że nie. Olivier Giroud jest w fenomenalnej formie, za nim mamy Antoine’a Griezmanna, Kyliana Mbappe czy Ousmane’a Dembele. Trudno znaleźć taką siłę ofensywną w innej drużynie – dodał dziennikarz “L’Equipe”.

Absencja Karima Benzmy to także szansa dla Kyliana Mbappe, który kocha rolę lidera – zakończył Alexis Menuge.

  • Czytaj więcej:
Sztab kadry Francji podjął decyzję po kontuzji Benzemy
Didier Deschamps

Karim Benzema doznał kontuzji na sobotnim treningu, która wykluczyła go z udziału w mistrzostwach świata w Katarze. Sztab reprezentacji Francji zdecydował, że nie powoła nikogo w miejsce napastnika Realu Madryt. Karim Benzema nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze W reprezentacji Francji pojawiło się więc miejsce dla nowego zawodnika Didier Deschamps przekazał, że nikt nie

Czytaj dalej…

Komentarze