FIFA wszczęła postępowanie przeciwko mistrzom świata

Emiliano Martinez
PressFocus Na zdjęciu: Emiliano Martinez

FIFA poinformowała, że otworzyła śledztwo przeciwko reprezentacji Argentyny. Chodzi w głównej mierze o zachowanie Emiliano Martineza po zakończeniu wielkiego finału przeciwko kadrze Francji.

  • FIFA wszczęła postępowanie przeciwko reprezentacji Argentyny
  • Powodem takiej decyzji jest zachowanie Emiliano Martineza po finale Mistrzostw Świata w Katarze
  • Bramkarz w niekulturalny sposób naśmiewał się wielokrotnie z Kyliana Mbappe

Emiliano Martinez może przysporzyć Argentynie problemów

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) poinformowała o rozpoczęciu śledztwa przeciwko reprezentacji Argentyny. Federacja uważa, że mogło dojść do “obraźliwego zachowania” zwycięzców wielkiego finału Mistrzostw Świata w Katarze.

Albicelestes po fantastycznym spotkaniu wyeliminowali reprezentację Francji po serii rzutów karnych. Po ostatnim gwizdku, podobnie, jak i na murawie, główną rolę odgrywali Leo Messi i Emiliano Martinez. O ile jednak gwiazdor Paris Saint-Germain otrzymywał kolejne nagrody i podniósł w górę Puchar Świata, o tyle bramkarz Aston Villi pokazał swoje gorsze oblicze. Najpierw wykonał obsceniczny ruch, korzystając ze swojego trofeum dla najlepszego golkipera turnieju. Na tym jednak nie koniec kontrowersji. Media wyłapały, jak w szatni Martinez naśmiewał się z Kyliana Mbappe. Podczas mistrzowskiej fety w Buenos Aires, Argentyńczyk miał też ze sobą lalkę, na którą przykleił smutną twarz francuskiej gwiazdy.

FIFA uważa, że Argentyna potencjalnie naruszyła przepisy dotyczące “obraźliwego zachowania i łamania zasad fair play”, a także “niewłaściwego zachowania zawodników oraz członków sztabu”.

Nie wiadomo jeszcze, jaka kara może spotkać argentyńską federację. Wyskoki Emiliano Martineza mogą jednak okazać się kosztowne.

Zobacz też: Barcelona chce konkretnego gracza Atletico na wymianę.

Southampton
Aston Villa
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21 stycznia 2023 15:56.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze