Mistrz Afryki gra dalej! Premierowe trafienie lidera na wagę 1/8 finału [WIDEO]

Piłkarze Senegalu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Senegalu

Senegal awansował do 1/8 finału mistrzostw świata. Mistrz Afryki zajął drugie miejsce w grupie A, ponieważ pokonał 2:1 Ekwador w trzeciej kolejce.

• Bezpośredni mecz o awans w grupie A, nie zawiódł kibiców
  • W spotkaniu nie brakowało zwrotów akcji
  • Senegal pokonał Ekwador i gra dalej na mundialu

Ekwador pożegnał się z mundialem

29 listopada to dzień, w którym kończy się faza grupowa. Tym samym rozgrywane są dwa mecze jednocześnie. O godzinie 16:00 rozpoczęły się spotkania, po których mieliśmy poznać końcowe rozstrzygnięcia w grupie A. Na Khalifa International Stadium zaplanowano potyczkę Ekwador kontra Senegal. Był to mecz drużyn walczących o 1/8 finału mistrzostw świata. Ekipa z Ameryki Południowej potrzebowała remisu, aby grać dalej. Mistrz Afryki musiał zaś wygrać.

W pierwszej połowie widać było kto musi się bardziej starać. Senegal zdominował Ekwador w statystyce oddanych strzałów. Przedstawiciel Afryki aż dziesięć razy spróbował pokonać bramkarza rywali. Tylko jeden strzał okazał się celny. Było to rzut karny wykonany na minutę przed końcem tej części meczu. Odpowiedzialność na siebie wziął Ismaila Sarr, który trafił w prawy dolny róg bramki.

Po zmianie stron lepiej zaprezentował się Ekwador. Ekipa ta została za to wynagrodzona golem na 1:1. Do remisu doprowadziła w 67. minucie po stałym fragmencie gry. Asystę zaliczył Felix Torres, a z gola cieszył się Moises Caicedo.

Trzy minuty później padła niemal identyczna bramka. Tym razem dla Senegalu, którego bohaterem okazał się jeden z liderów kadry, czyli Kalidou Koulibaly. Obrońca ten miał na swoim koncie ponad 60 występów dla mistrza Afryki. Debiutancie trafienie zaliczył jednak dopiero teraz. 31-latek umieścił piłkę w siatce po strzale nogą w prawy róg bramki. Rezultat nie zmienił się już i Senegal awansował do 1/8 finału.