Drągowski opuści mundial. Następca już znany

Bartłomiej Drągowski
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Jakub Kwiatkowski poinformował, że na mundial nie pojedzie kontuzjowany Bartłomiej Drągowski. Jego miejsce w kadrze zajmie Kamil Grabara.

  • Do Kataru oficjalnie nie poleci Bartłomiej Drągowski
  • Powodem jest kontuzja odniesiona w meczu ligowym
  • Jego miejsca zajmie Kamil Grabara

Michniewicz wybrał nowego golkipera

Bartłomiej Drągowski w czwartek po południu mógł czuć dumę z siebie. Polak dowiedział się, że pojedzie na mistrzostwa świata, które organizuje Katar. Golkiper reprezentujący Spezię w wąskiej kadrze znalazł się kosztem Kamila Grabary. Szybko okazało się, że los jest bardzo przewrotny, a w futbolu sytuacja zmienia się dramatycznie.

Drągowski tradycyjnie rozpoczął mecz w Serie A od pierwszego gwizdka sędziego. Polak w niedzielę rywalizował z Hellasem. Spotkanie to okazało się bardzo pechowe, ponieważ Spezia przegrywała 0:1. Kilka chwil przed końcem pierwszej połowy Drągowski doznał fatalnego urazu podczas próby wślizgu i wybicia futbolówki. Jego noha wygięła się nienaturalnie i musiał on opuścić boisko.

Niemal pewne było, że kontuzja wykluczy Drągowskiego z udziału w mundialu. Tę przykrą informację oficjalnie na Twitterze przekazał Jakub Kwiatkowski. – Bartłomiej Drągowski z powodu kontuzji odniesionej podczas dzisiejszego meczu Spezi nie pojedzie na mundial. Jego miejsce w kadrze zajmie Kamil Grabara – przekazał rzecznik polskiej federacji. Tym samym na mundialu miejsce bramkarza Spezi zajmie golkiper reprezentujący na co dzień Kopenhagę. Do Kataru polecą też Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski oraz Kacper Tobiasz, który nie dostał powołania, ale będzie pomagał kadrze w treningu.

Czytaj także: Fatalna kontuzja Bartłomieja Drągowskiego

Komentarze