Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski to jeden z najlepszych polskich bramkarzy. Należy do czołówki zawodników na tej pozycji w Serie A. Aktualnie gra dla Fiorentiny.

Czytaj dalej…

Bartłomiej Drągowski – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoBartłomiej Drągowski
Data urodzenia19 sierpnia 1997 rok
Miejsce urodzeniaBiałystok
NarodowośćPolska
Aktualny klubACF Fiorentina
PozycjaBramkarz
Waga86 kg
Wzrost1,91 m

Bartłomiej Drągowski – kariera

Drągowski piłkarsko wychowywał się w Białymstoku, grając dla Jagielloni. Klub ten umożliwił mu debiut w Ekstraklasie, gdy bramkarz miał dopiero 16 lat. W swoim debiucie Drągowski przepuścił cztery gole przeciwko Koronie Kielce. Trenerzy widzieli jednak w nim duży potencjał i uczynili go podstawowym bramkarzem. Z Polski Drągowski wyjechał latem 2016 roku mając na koncie rozegranych prawie 70 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszym zagranicznym klubem Drągowskiego była Fiorentina, która zapłaciła za niego dwa i pół miliona euro. Polak miał niezwykle trudne początki we Florencji. Na debiut w Serie A czekał do ostatniej kolejki kampanii 2016/2017. W kolejnych sezonach Drągowski występował jedynie sporadycznie. Dlatego zimą 2019 roku udał się na półroczne wypożyczenie do Empoli, gdzie spisywał się doskonale. Po tym czasie Polak wrócił do Fiorentiny, gdzie stał się jednym z najważniejszych zawodników w drużynie.

W juniorskich kadrach Drągowski zaliczył kilkanaście występów. Nie zawsze mógł jednak liczyć na miejsce w pierwszym składzie. Tak było między innymi podczas mistrzostw Europy do lat 21 (2017), gdy cały turniej spędził na ławce rezerwowych. Dwa lata później wymigał się od udziału w europejskim czempionacie z powodu rzekomej kontuzji. Na debiut w seniorskiej reprezentacji Drągowski czekał do 7 października 2020 i meczu z Finlandią.

Bartłomiej Drągowski – aktualności