Bartłomiej
Drągowski

Bartłomiej Drągowski to jeden z najlepszych polskich bramkarzy. Aktualnie gra dla Spezii Calcio.

Czytaj dalej…

69
IMAGO/AFLOSPORT
Imię i nazwisko Bartłomiej Drągowski
Data urodzenia 1997-08-19
Miejsce urodzenia Białystok
Narodowość Polska
Aktualny klub Spezia Calcio
Pozycja bramkarz
Waga 86 kg
Wzrost 191 cm

Bartłomiej Drągowski – kariera

Drągowski piłkarsko wychowywał się w Białymstoku, grając dla Jagielloni. Klub ten umożliwił mu debiut w Ekstraklasie, gdy bramkarz miał dopiero 16 lat. W swoim debiucie Drągowski przepuścił cztery gole przeciwko Koronie Kielce. Trenerzy widzieli jednak w nim duży potencjał i uczynili go podstawowym bramkarzem. Z Polski Drągowski wyjechał latem 2016 roku mając na koncie rozegranych prawie 70 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszym zagranicznym klubem Drągowskiego była Fiorentina, która zapłaciła za niego dwa i pół miliona euro. Polak miał niezwykle trudne początki we Florencji. Na debiut w Serie A czekał do ostatniej kolejki kampanii 2016/2017. W kolejnych sezonach Drągowski występował jedynie sporadycznie. Dlatego zimą 2019 roku udał się na półroczne wypożyczenie do Empoli, gdzie spisywał się doskonale. Po tym czasie Polak wrócił do Fiorentiny, gdzie stał się jednym z najważniejszych zawodników w drużynie.

W sezonie 2022/2023 Bartłomiej Drągowski przeniósł się z Fiorentiny do Spezii Calcio. Po nie najlepszej poprzedniej rundzie i konflikcie z trenerem Vincenzo Italiano postanowił zmienić zespół, odbudować się w nim i pomóc w walce o utrzymanie. W nowej drużynie jest niekwestionowanym numerem jeden.

W juniorskich kadrach Drągowski zaliczył kilkanaście występów. Nie zawsze mógł jednak liczyć na miejsce w pierwszym składzie. Tak było między innymi podczas mistrzostw Europy do lat 21 (2017), gdy cały turniej spędził na ławce rezerwowych. Dwa lata później wymigał się od udziału w europejskim czempionacie z powodu rzekomej kontuzji. Na debiut w seniorskiej reprezentacji Drągowski czekał do 7 października 2020 i meczu z Finlandią. W listopadzie 2022 roku bramkarz otrzymał potężny cios. Znalazł się na liście powołanych na Mistrzostwa Świata w Katarze, ale doznał poważnej kontuzji więzadeł w ostatnim meczu klubowym przed turniejem. Jego miejsce zajął Kamil Grabara.

Bartłomiej Drągowski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Bartłomiej Drągowski?

Bartłomiej Drągowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 69.

W jakich klubach grał Bartłomiej Drągowski?

Bartłomiej Drągowski w trakcie swojej kariery grał w klubach Jagiellonia Białystok, AC Fiorentina, Empoli Calcio i Spezia Calcio.