Deschamps: Mbappe to napastnik, potrzebujący swobody

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Reprezentacja Francji wyróżnia się przed mundialem w Katarze tym, że ma w swoich szeregach mnóstwo genialnych piłkarzy. Na temat jednego z nich głos zabrał selekcjoner Trójkolorowych. Mowa oczywiście o Kylianie Mbappe.

  • Reprezentacja Francji przystępi do mundialu w Katarze jako jeden z faworytów turnieju
  • Podopieczni Didiera Deschampsa będa bronić mistrzowskiego tytułu
  • Selekcjoner mistrzów świata zabrał głos na temat swojego kluczowego zawodnika

Deschamps ujawnił plan na grę dla Mbappe

Reprezentacja Francji zacznie mistrzostwa świata meczem z Australią tego samego dnia, w którym Polska zmierzy się z Meksykiem. Jednocześnie aktualni mistrzowie świata będą rywalizować w grupie D także z Danią i Tunezją. Z kolei opiekun francuskiej ekipy opowiedział o tym, jakiej gry spodziewa się po Kylianie Mbappe.

– To napastnik, który potrzebuje wolności. Dam mu tę wolność, ale będzie miał też obowiązki defensywne. Będzie miał ich jednak mniej niż nasi pomocnicy i obrońcy – powiedział Didier Deschamps w rozmowie z TeleFoot.

Zobacz także:

– Na najwyższym poziomie nie możesz sobie pozwolić na utratę zawodnika, gdy grasz bez piłki – przekonywał selekcjoner reprezentacji Francji.

Mbappe zaczął przygodę z drużyna narodową w 2017 roku. Jak na razie w seniorskiej reprezentacji Francji zawodnik wystąpił w 59 spotkaniach, strzelając w nich 28 goli. W kontekście Trójkolrowych wart dodać, że realne jest, że ta ekipa może byc rywalem reprezentacji Polski w 1/8 finału mistrzostw świata.

Czytaj więcej: Dwie zmiany w kadrze reprezentacji Francji na mundial

Komentarze