Courtois bohaterem Belgów, wygrany pojedynek z Daviesem

Thibaut Courtois

Kanada zanotowała atomowy start przeciwko Belgom, ale nie wyszła na prowadzenie. W 11. minucie Thibaut Courtois obronił rzut karny Alphonso Daviesa. Później bramkę dla Belgów zdobył Michy Batshuayi.

• Thibaut Courtois obronił rzut karny Alphonso Daviesa
  • Belgia prowadzi do przerwy z Kanadą 1-0
  • To drugi niewykorzystany rzut karny na mundialu w Katarze

Kanada nie wykorzystała wielkiej szansy

Ogromnym faworytem do wygrania grupy F jest Belgia, choć Kanada była typowana przez wielu ekspertów jako potencjalna niespodzianka całych mistrzostw świata. Obie drużyny mierzą się ze sobą w pierwszej kolejce fazy grupowej i to właśnie ekipa z Ameryki Północnej na początku meczu wyglądała dużo lepiej.

Kanada naciskała od pierwszej minuty, a jej starania zostały wynagrodzone już w 9. minucie. Po strzale jednego z zawodników piłkę ręką w polu karnym odbił Yannick Carrasco, a po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny.

Do jedenastki podszedł Alphonso Davies, który stanął oko w oko z Thibautem Courtoisem. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz Realu Madryt, który wyczuł intencje piłkarza Bayernu Monachium i skutecznie obronił jego uderzenie.

Przed przerwą na prowadzenie wyszła Belgia. Dogodną sytuację wykorzystał Michy Bathsuayi.

W pierwszym środowym meczu grupy F Chorwacja zremisowała z Marokiem 0-0. Ewentualna wygrana którejś z drużyn zdecydowanie przybliży ją do awansu do fazy pucharowej.