Gwiazda Canarinhos idzie na wojnę ze sponsorem. Poszło o buty

Vinicius Junior
Pressfocus Na zdjęciu: Vinicius Junior

Największym gwiazdom światowej piłki łatwo zaleźć za skórę. Już wkrótce może przekonać się o tym firma Nike. Jak przekazali dziennikarze O Globo, Vinicius Jr. wynajął specjalny zespół prawników do rozwiązania swojej umowy z tą marką. Powodem tego miał być przestarzały model butów, jakie otrzymał na mundial.

  • Vinicius Jr. obok Neymara jest największą gwiazdą reprezentacji Brazylii
  • Skrzydłowy wynajął zespół prawników, by zerwać swój kontrakt z Nike
  • Firma dostarczyła mu na mundial w Katarze przestarzały model butów, co rozwścieczyło gwiazdora

Vinicius Junior nie chce dłużej sponsoringu Nike

W przypadku reprezentacji Brazylii uwaga kibiców poza Neymarem skierowana jest przede wszystkim na Vinciusa Jr. Od skrzydłowego Realu Madryt oczekuje się, że wobec absencji 30-latka spowodowanej kontuzją to on weźmie na siebie rolę lidera i poprowadzi zespół do zwycięstwa w ⅛ finału. W niej Canarinhos zmierzą się w poniedziałek z reprezentacją Korei Południowej. 

Vinicius czuje się gwiazdą pełną gębą, czego niekiedy dobitnie daje świadectwo swoim zachowaniem, zarówno na boisku, jak i poza nim. Jak przekazali dziennikarze O Globo, 22-latek wynajął w ostatnim czasie zespół prawniku, ponieważ chce rozwiązać swój kontrakt z Nike. Skrzydłowy był rozczarowany bardzo firmą, która w jego mniemaniu, potraktowała go bez szacunku.

Poszło o buty. Brazylijczyk miał otrzymać od firmy przestarzały model Nike Mercurial na mundial w Katarze, co mocno wzburzyło zawodnika. Do tego stopnia, że postanowił on niezwłocznie rozwiązać swój lukratywny kontrakt. Na jego decyzję wpływ miał również fakt, że firma nie uwzględniła go w najnowszej kampanii marketingowej. 

Przeczytaj też: Giroud przeszedł do historii w meczu z Polską [WIDEO]

Komentarze