Boniek zdradził swoich faworytów do złota w Katarze

Zbigniew Boniek
PressFocus Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat mundialu w Katarze. Były szef polskiej federacji wskazał kto jego zdaniem może wygrać turniej.

  • Trwają mistrzostwa świata w Katarze
  • O mundialu wypowiedział się Zbigniew Boniek
  • Wiceprezydent UEFA zdradził które zespoły są według niego faworytami do złotego medalu

Mundial z czterema faworytami według Bońka

Za nami drugi dzień mistrzostw świata. W Katarze obejrzeliśmy dopiero cztery mecze. Zaprezentowały się między innymi czołowe europejskie reprezentacje, czyli Anglia i Holandia. Kadry te wygrały swoje spotkania. Nie znajdują się jednak one w gronie najsilniejszych ekip tego turnieju. Tak twierdzi Zbigniew Boniek, który wskazał swoich faworytów do wygrania mundialu.

Wierzę, że na tym mundialu nie będzie wielu niespodzianek. Nie gra się w czerwcu, z ciężarem i zmęczeniem sezonu, ale w listopadzie i grudniu, ze świeżymi nogami. Te mistrzostwa będą zdominowane przez drużyny ze świetnymi zawodnikami. Myślę, że najsilniejsze są Brazylia, Niemcy, Argentyna i Hiszpania – przyznał szef polskiej federacji, który nie chciał wskazać kto szczególnie zabłyśnie na turnieju indywidualnie. Jego zdaniem dzisiaj kluczem do zwycięstwa jest nie jednostka, a zespół.

Nie sądzę, że w dzisiejszej piłce nożnej różnicę robi jeden zawodnik, po prostu mam na myśli wspaniałych piłkarzy, których wszyscy znamy. Oczywiście może być ktoś decydujący ze względu na swoje zagrania i umiejętności, ale aby wygrywać mecze, trzeba pociągnąć drużynę. Czasy Maradony już minęły. Diego mógł sam wygrywać turnieje, teraz Messi potrzebuje do tego zespołu. To może być dobra okazja dla Argentyny – wyjaśnił wiceprezydent UEFA.

Czytaj także: Zrobić swoje. Mundialowy blog Olkiewicza #3

Komentarze

Comments 2 comments