Kto nowym selekcjonerem Belgii? Wskazano trzech kandydatów

Thierry Henry
PressFocus Na zdjęciu: Thierry Henry

Roberto Martinez po blamażu reprezentacji Belgii na mistrzostwach świata w Katarze przestał pełnić funkcję selekcjonera popularnych “Czerwonych Diabłów”. Kto zajmie jego miejsce?

  • Belgia pożegnała się z Katarem już na etapie fazy grupowej
  • W związku z tym, swoją pracę stracił selekcjoner Roberto Martinez
  • Kandydatami do zastąpienia 49-latka są Thierry Henry, Vincent Kompany oraz Philippe Clement

Kto zastąpi Roberto Martineza?

Reprezentacja Belgii negatywnie zaskoczyła na mundialu w Katarze. Popularne “Czerwone Diabły” zajęły trzecie miejsce w tabeli grupy F, co oznacza, że zakończyły zmagania już na początkowej fazie turnieju. W związku z tym, Roberto Martinez przestał pełnić funkcję selekcjonera tej drużyny.

Belgijskie media na czele z portalem “RTBF.be” podają, że aktualnie rozpatrywane są trzy kandydatury na nowego opiekuna kadry narodowej. Jednym z nazwisk poważnie łączonych z objęciem reprezentacji Belgii jest Thierry Henry, który do tej pory był asystentem zwolnionego Roberto Martineza.

Innymi szkoleniowcami obserwowanymi przez tamtejszą federację są Vincent Kompany oraz Philippe Clement. Ten pierwszy to były piłkarz i żywa legenda Manchesteru City, a obecnie trener lidera Championship – Burnley. Drugi z wymienionych menedżerów od stycznia 2022 roku pracuje we francuskim Monaco. Zespół z Księstwa od pewnego czasu prezentuje solidny poziom.

Roberto Martinez był selekcjonerem reprezentacji Belgii od sierpnia 2016 roku. Ekipa “Czerwonych Diabłów” pod jego wodzą na mistrzostwach świata w Rosji sięgnęła po brązowy medal.

  • Czytaj więcej:
Urugwaj zmieni selekcjonera. Postawi na znane nazwisko?
Marcelo Bielsa

Reprezentacja Urugwaju nie zrealizowała celu, jakim był awans do fazy pucharowej. Na szali ważą się losy selekcjonera Diego Alonso, którego na stanowisku może zastąpić Marcelo Bielsa. Urugwaj niespodziewanie zakończył swój udział na mistrzostwach świata już na fazie grupowej Tamtejsi dziennikarze są przekonani, że lada moment pracę straci Diego Alonso Kandydatem do miana nowego selekcjonera Urugwajczyków

Czytaj dalej…

Komentarze