“Dla mnie Kylian jest najlepszy i udowodni to w niedzielę”

Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe jest zdecydowanie najgroźniejszym zawodnikiem reprezentacji Francji, na którego mocno uważać będą musieli defensorzy Argentyny. W kolejny znakomity występ swojego kolegi z drużyny wierzy Aurelien Tchouameni, zdaniem którego, napastnik w finale mundialu udowodni swoją wyższość nad Lionelem Messim.

  • W niedzielę w finale mundialu w Katarze Francja zmierzy się z Argentyną
  • Uwaga mediów skupiona jest na rywalizacji Kyliana Mbappe i Lionela Messiego
  • Zdaniem Aureliena Tchouameniego, napastnik Trójkolorowych w finale udowodni swoją wyższość nad Argentyńczykiem

Świat czeka na finałowy pojedynek Mbappe z Messim

Finałowe starcie Argentyny z reprezentacją Francji przedstawiane jest jako pojedynek między Lionem Messim i Kylianem Mbappe. Porównania te nie są bezpodstawne. Obaj napastnicy mają po pięć bramek na koncie i poza mistrzostwem świata powalczą również w bezpośrednim starciu o koronę króla strzelców turnieju.

Aurelien Tchouameni wierzy, że Mbappe zrobi w finale różnicę, a Trójkolorowi będą mogli dzięki temu wznieść po końcowym gwizdku arbitra puchar mistrzów świata. Pomocnik w rozmowie z TyC Sports stwierdził, że napastnik PSG udowodni swoją wyższość nad Leo Messim.

– Dla mnie Kylian jest najlepszy i udowodni to w niedzielę. Wszyscy będziemy razem pracować, żeby to osiągnąć. Przygotujemy plan na to spotkanie, zregenerujemy się i będziemy pracować, żeby wygrać ten mecz. Messi stanie naprzeciwko nas, ale oprócz niego Argentyna ma jeszcze dziesięciu innych zawodników – stwierdził pomocnik. 

Argentyna mierzyła się z Francją podczas Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. Wówczas po szalonym meczu Trójkolorowy wygrali w ⅛ finału 4:3, a później sięgnęli po tytuł mistrzów świata. Albicelestes postarają się im za to zrewanżować w niedzielnym finale.

Komentarze