Anglia, Niemcy, Belgia, Dania, Walia i Szwajcaria przestraszyły się sankcji FIFA, zrezygnowały z korzystania z opaski One Love

Piłkarze reprezentacji Anglii
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Anglii

Mistrzostwa świata w Katarze w powszechnej opinii są synonimem kontrowersji. Mundial budzi różne emocje. Poniedziałkowym spotkaniom towarzyszy mnóstwo dyskusji związanej z tęczową opaską. Tymczasem europejskie ekipy w swoim oświadczeniu przekazały, że zrezygnowały ostatecznie z korzystania z antydyskryminacyjnej opaski One Love w trakcie meczów na światowym czempionacie.

  • Przedstawiciele Europy na mundialu w Katarze zrezygnowali z korzystania z tęczowej opaski kapitańskiej
  • Anglia, Walia, Niemcy, Belgia, Szwajcaria i Dania opublikowały specjalne oświadczenie w sprawie
  • Wcześniej z planu korzystania z opaski antydyskryminacyjnej One Love wycofała się Holandia

MŚ 2022: kapitanowie europejskich drużyn nie zagrają z tęczową opaską

Mistrzostwa świata od poniedziałku rozkręcą się na dobre. Szerszej widowni zademonstrują się zespoły: Anglii, Holandii, czy Walii. Tym samym przedstawiciele z Europy zaczną turniej na Bliskim Wschodzie. Wcześniej wiele drużyn planowało skorzystać z opaski tęczowej u kapitana, chcąc zapoczątkować protest przeciwko wszelkim formom dyskryminacji w społeczeństwie. Później jednak okazało się, że FIFA nie wyraziła zgody na tę akcję. Kapitanowie drużyn, którzy założyliby tę opaskę, mogą rozpocząć mecz od żółtej kartki.

Komunikat europejskich reprezentacji na MŚ 2022:

“Nie możemy postawić naszych zawodników w sytuacji, w której mogą spotkać się z sankcjami sportowymi, w tym ostrzeżeniami” – brzmi wspólne oświadczenie Anglii, Walii, Niemiec, Belgii, Szwajcarii i Danii.

“Nasi zawodnicy są rozczarowani, ale zapewnią odpowiednie wsparcie w inny sposób” – czytamy dalej.

Wcześniej do przestrzeni publicznej trafiła wiadomość ze strony holenderskiej Federacji Piłki Nożnej, że jej piłkarze tez nie wezmą udziału w kampanii związanej ze skorzystaniem z tęczowej opaski One Love. Jednocześnie wszyscy zwolennicy, którzy byli organizatorami inicjatywy, odmówili jej realizacji.

Czytaj więcej: Przewidywane składy na mecz Anglia – Iran: Taremi rzuci wyzwanie Kane’owi

Komentarze